Oczekiwania co do nadchodzącej konsoli Sony PlayStation 5 są coraz większe, a fani chcą więcej informacji. Dobrą wiadomością jest to, że mamy coś dzisiaj i jest to dość interesujące. Wcześniej przedstawiciele Sony powiedzieli, że nowa konsola PlayStation 5 pojawi się pod koniec 2020 roku. Chociaż do oficjalnej premiery jest jeszcze rok, ostatni raport mówi, że Sony rozpocznie przedsprzedaż PlayStation 5 na globalnym rynku już w marcu tego roku. Tym samym, potencjalni nabywcy PS5 mogą dokonać rezerwacji tak szybko, jak to możliwe.

Istnieje ogromna konkurencja pomiędzy firmą Microsoft (Xbox Series X) a Sony (PlayStation 5). Wygląda na to, że Sony wykorzystuje to posunięcie do ograniczenia niektórych niepowodzeń. Na razie Xbox Series X ma już więcej oficjalnych konformacji niż PS5.

Ponadto, nowy kontroler DualShock dla PS5 zostanie uruchomiony jednocześnie. Uchwyt anuluje przycisk PS z przodu i dodaje 2 dodatkowe przyciski z tyłu uchwytu. Co więcej, przyciski są większe.

Według doniesień, nowy host serii PS5 zostanie wyposażony w wykonany na zamówienie AMD SoC, o częstotliwości do 3.2GHz, a jego wydajność będzie 4 razy większa niż oryginalnego PS4. Jednocześnie PS5 wyposażony jest w pamięć 24GB Gddr6 + 4GB ddr4, wbudowany szybki półprzewodnikowy dysk twardy SSD o pojemności 2TB, over ray tracing, efekty 3D itp. Pobór mocy w trybie czuwania spadnie z 8,5W PS4 do około 0,5W. Ponadto, szacowana średnia cena nowego PS5 to 499$, czyli około 3,500 RMB.