Według tajwańskiego raportu "Centralnej Agencji Informacyjnej", odlewnia wafli, TSMC, postępuje sprawnie w procesie 5nm. Ten proces produkcyjny trafi do masowej produkcji w pierwszej połowie tego roku. TSMC odbędzie wkrótce korporacyjny briefing na temat swojej zaawansowanej technologii procesowej. Stało się to w centrum uwagi na rynku. Według raportów, proces 5nm w TSMC jest w 80% zakończony. Co ciekawe, istnieją spekulacje, że TSMC może wygrać wszystkie zamówienia na procesor Apple 5nm A14.

TSMC nie tylko przyjmie zamówienia na procesor Apple 5nm A14, ale również otrzyma zamówienia na wysokiej klasy procesor Huawei 5nm. Stanowić to będzie około 8% przychodów TSMC w tym roku. Korzystając z dużego popytu na 5G i wysokowydajne komputery, wydajność TSMC 7nm w tym roku będzie prawdopodobnie nadal rosnąć. Przyczyni się to również do wzrostu przychodów TSMC o 20% w tym roku.

W innych raportach dochody TSMC za grudzień 2019 roku przekraczają 3 mld dolarów. Według danych ujawnionych przez TSMC, przychód netto w grudniu ubiegłego roku wyniósł 3,449 mld USD w kontraktach. W grudniu 2018 r. przychody TSMC wyniosły 89,831 mld dolarów NT (około 2,9 mld dolarów), w porównaniu z 103,313 mld dolarów NT (3,4 mld dolarów) w grudniu ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 15%. Chociaż przychody netto TSMC w grudniu ubiegłego roku wzrosły o 15% rok do roku, to spadły w porównaniu z poprzednim miesiącem. W listopadzie ubiegłego roku dochody netto TSMC wyniosły 107,874 mld dolarów tajwańskich (3,5 mld dolarów), co oznacza spadek o 4,571 mld dolarów tajwańskich (152 mln dolarów) w stosunku do grudnia ubiegłego roku.