Od kiedy Microsoft ogłosił koniec wsparcia dla systemu Windows 7, jest on atakowany przez fanów. Jest to już dzień ostatecznego terminu. Jednak Microsoft wydał pełną stronę z instrukcjami dla użytkowników. Firma sugeruje, aby użytkownicy przełączali się na najnowsze urządzenia z systemem Windows 10, takie jak Surface.

Microsoft zaleca zakup nowego urządzenia z systemem Windows 10

Microsoft sugeruje użytkownikom systemu Windows 7, że lepiej jest kupić nowy komputer niż uaktualniać istniejący sprzęt.

Dla większości użytkowników systemu Windows 7 zalecane jest użycie nowego urządzenia zmigrowanego do systemu Windows 10 Pro. Urządzenia powierzchniowe są szybsze, lżejsze, wydajniejsze i bezpieczniejsze, a ich średnia cena jest znacznie niższa od średniej ceny sprzed ośmiu lat. -Microsoft Dołącz do GizChina na Telegramie

Microsoft zwrócił również uwagę, że niektóre części i sterowniki mogą nie działać prawidłowo. Dlatego nie zaleca aktualizacji komputerów z systemem Windows 7 do systemu Windows 10. Dobra wiadomość jest taka, że system Windows 10 jest wyposażony w podstawowe sterowniki. Oznacza to, że można normalnie uruchomić komputer z systemem Windows. Nie można jednak używać zastrzeżonego sprzętu lub innych funkcji, takich jak czytnik kart SD lub skaner odcisków palców. Funkcje te są utrzymywane przez OEM. Nie wydają one nowych sterowników dla starych laptopów / komputerów z systemem Windows 7.

Zalecamy, aby nie instalować systemu Windows 10 na starszych urządzeniach. Jest to spowodowane tym, że niektóre urządzenia z systemem Windows 7 nie są kompatybilne z systemem Windows 10. Ponadto, dostępność funkcji jest mniejsza. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); -Microsoft

Klienci firmy Microsoft mogą nadal korzystać z systemu Windows 7

Według firmy Microsoft, użytkownicy mogą nadal korzystać z systemu Windows 7 po zakończeniu wsparcia technicznego. Nie będzie jednak żadnej ochrony. Oznacza to, że nie będzie żadnych nowych łatek luk w zabezpieczeniach.

Można nadal korzystać z systemu Windows 7, ale po zakończeniu wsparcia technicznego komputer będzie bardziej podatny na zagrożenia bezpieczeństwa i wirusy. System Windows będzie nadal działał, ale nie będziesz już otrzymywał aktualizacji oprogramowania. Obejmuje to aktualizacje zabezpieczeń z firmy Microsoft... -Microsoft

Obecnie prawie 400 milionów użytkowników nadal korzysta z systemu Windows 7. Będą oni musieli kupić nowe urządzenie z systemem Windows 10. To znaczy, jeśli zdecydują się zastosować do rekomendacji Microsoftu. Mają jednak możliwość uaktualnienia urządzenia do systemu Windows 10 do jutra. Ma to na celu uniknięcie naruszenia bezpieczeństwa.

Najlepiej więc, jeśli w ciągu najbliższych 24 godzin będą musieli kupić nowe urządzenie z systemem Windows 10 lub zaktualizować je do wersji z systemem Windows 10. Po 14 stycznia 2020 r. Microsoft nie będzie już świadczył usług wsparcia technicznego dla systemów Windows 7.