Jest to idealne akcesorium plażowe dla seniorów, które może pomóc rodzicom zrelaksować się, gdy ich dzieci pływają. Uwielbiam ochładzać się w wodzie w lecie. Ale niestety, woda może być poważnym zagrożeniem dla dzieci, starszych dorosłych, a nawet miłośników sportów wodnych. Twórcy Wuanap Smart Life Collar oferują rozwiązanie. Ten inteligentny kołnierz może wykryć, kiedy masz kłopoty i nadmuchać, aby wesprzeć swoją głowę, nawet jeśli jesteś nieruchomy lub nieprzytomny.

Jest lato, a kiedy tylko możesz, chowasz się w basenie lub relaksujesz się na plaży. Ale jeśli masz małe dzieci, jesteś miłośnikiem sportów wodnych lub nie jesteś tak pewnym siebie pływakiem, wiesz, że woda stanowi zagrożenie. Według CDC, każdego dnia około 10 osób traci życie na skutek niezamierzonego utonięcia. Ale ten użyteczny produkt, Wuanap Smart Life Collar, ma nadzieję na zmianę. Ten inteligentny kołnierz może utrzymać ludzi w każdym wieku na powierzchni wody, nawet jeśli są nieprzytomni.

Obroża Wuanap Smart Life Collar wygląda jak sportowy dławik, ale jej użycie jest dalekie od kosmetycznego. Ten inteligentny kołnierz jest wyposażony w płytę główną, która ma zaprogramowane czujniki i może wykryć, kiedy użytkownik znajduje się w niebezpiecznej sytuacji. Czujniki powodują wówczas nadmuchiwanie opaski, utrzymując głowę użytkownika na powierzchni, dzięki czemu może on nadal oddychać. Jest to idealne akcesorium plażowe dla seniorów, które może pomóc rodzicom zrelaksować się, gdy ich dzieci pływają.

Jak działa płyta główna?

Płyta główna w tej inteligentnej obudowie posiada najnowocześniejsze czujniki i jest koordynowana przez skomplikowany algorytm. Kiedy czujniki wykryją niebezpieczną sytuację, kołnierz nadmuchuje się w ułamku sekundy. Samo urządzenie unoszące się na powierzchni wody ma niezawodną, antypoślizgową konstrukcję, która utrzymuje nos i usta użytkownika nad wodą. Nawet jeśli jesteś nieprzytomny. Brzmi całkiem fajnie, nie? Dzięki takiemu gadżetowi nie będziesz musiał martwić się, że babcia lub dziadek pójdą na samotną kąpiel podczas rodzinnego wyjazdu na plażę lub że dzieci będą bawić się przy basenie.

Jak skuteczny jest ten nadmuchiwany kołnierz?

Twórca Wuanap zaprojektował dziesięć gadżetów do stosowania w prawie wszystkich sportach wodnych, z wyjątkiem nurkowania. Z tego powodu jest on bardziej efektywny niż kamizelka ratunkowa, ponieważ pozwala użytkownikowi na pełną swobodę ruchów. A ponieważ więcej osób może go nosić podczas uprawiania sportu niż kamizelka ratunkową, może on być bardziej przydatny.

Kto może nosić to urządzenie ratujące życie?

Dziesięć sprytnych kołnierz pasuje do każdego, od trzeciego roku życia. Rozmiary kołnierzy zwiększają się co 3 cm, od 26 cm do 50 cm. Tak więc każdy w rodzinie może nosić Wuanap, nawet najmniejszy członek. Dla rodziców małych dzieci jest to ulga. W końcu, istnieje urządzenie, które można dosłownie przypiąć do dziecka, aby zapewnić mu bezpieczeństwo wokół wody. To pozwoli Ci (trochę) czasu na to, abyś choć raz mógł cieszyć się plażą. Ja, oczywiście, pasuje ono również do starszych dzieci, nastolatków i dorosłych.

Czy ten gadżet wodny może pomóc, nawet jeśli jest nieprzytomny?

Tak. Zgodnie z firmową stroną Indiegogogogo, kiedy stajesz się nieprzytomny pod wodą, twój mózg uniemożliwia ci wdychanie wody przez 10 do 40 sekund. Jednak w ciągu pięciu sekund od utraty przytomności Wuanap wepchnie twoją głowę nad wodą, umożliwiając ci oddychanie i odzyskanie przytomności bez potrzeby wskrzeszania. Stanie się to również wtedy, gdy urządzenie wykryje, że stałeś się nieruchomy, masz atak paniki lub napad paniczny, lub gdy wstrzymałeś oddech na dłużej niż zaprogramowałeś. Teraz to jest sprytny sposób noszenia!

Czy można aktywować ten nadmuchiwany kołnierz ręcznie?

Oczywiście, są sposoby, aby aktywować Wuanap na własną rękę. Wciśnij przycisk antypaniczny na dwie sekundy, a kołnierz się napali. W przeciwnym razie, jeśli twoje ręce i ręce są uwięzione, po prostu krzycz pod wodą. Inteligentny kołnierz aktywuje się w mniej niż sekundę i wyprowadzi Cię na powierzchnię, co jest kolejną fajną funkcją.

Co robi urządzenie śledzące aktywność?

Ale to zużywające się urządzenie nie służy tylko do celów bezpieczeństwa. Może również śledzić Twoją aktywność poprzez podłączoną aplikację podczas uprawiania takich sportów jak surfing, windsurfing, kitesurfing, wakeboarding, pływanie, żeglarstwo, kajakarstwo i wiele innych. Możesz więc zobaczyć, jak daleko wiosłowałeś i pływałeś, a także ile złapałeś fal. Możesz również uzyskać dane o swoich uderzeniach, zobaczyć jak długo nurkowałeś i wiele innych. Aplikacja umożliwia także komunikację z przyjaciółmi i członkami rodziny, gdy są aktywni.

Jak działają alarmy awaryjne?

Za każdym razem, gdy ta inteligentna obudowa się aktywuje, urządzenie emituje sygnał Bluetooth 5.0 do wszystkich pobliskich użytkowników Wuanapu - w tym przyjaciół i anonimowych użytkowników. Sygnał porusza się w zasięgu 50 metrów, ale obroże działają również jako repeatery. Dzięki temu sygnał może mieć znacznie większą amplitudę. Firma pracuje nad tym, aby sygnał dotarł do aplikacji, która mogłaby być instalowana na urządzeniach ratowników, ekip ratowniczych i instruktorów sportów wodnych.

Myślę, że jest to doskonały produkt, który pomaga wielu rodzicom, entuzjastom sportów wodnych i członkom rodzin starszych pływaków poczuć się pewniej podczas wycieczek na basen czy ocean. Pływanie i inne sportowe pływaki wodne to świetne, zdrowe zajęcia. Mimo to, należy podjąć środki ostrożności, ponieważ woda może być niebezpieczna w przypadku zranienia, problemów z oddychaniem lub nie pływania tak dobrze. Czy kupiłbym kilka takich opasek dla moich dzieci? Całkowicie. A ja? Tak.