Przy tych wszystkich historiach, które słyszysz o artystach wykorzystywanych emocjonalnie, fizycznie i finansowo, możesz się zastanawiać, czy nawet warto rozwijać swój talent jako karierę. Kłopot w tym, że tak wielu potencjalnych artystów jest zniechęconych do zawodu w sztuce z powodu tego niepokoju. Ale nie powinieneś akceptować nadużyć w całej branży. Są też ludzie, którzy pracują nad zapewnieniem przestrzeni, w której artyści mogą bezpiecznie rezerwować koncerty - jak w przypadku platformy Playbook Hub dla artystów.

Miejmy nadzieję, że jest to rozwiązanie, które na dobre zmieni całą branżę. Kanalizowanie postaci i interpretowanie historii całym ciałem przychodzi Ci naturalnie. Ale tak naprawdę stajesz się aktorem, komikiem czy innym typem artysty? Cóż, to jest ustawienie się do stawienia czoła potencjalnym nadużyciom, nie? A jeśli jesteś klientem, jak możesz zapewnić, że artyści, których rezerwujesz, czują się bezpiecznie podczas pracy dla Ciebie? A jeśli jesteś klientem, jak możesz zapewnić, że artyści, których rezerwujesz, czują się bezpiecznie podczas pracy dla Ciebie?

Kiedy jesteś artystą szukającym swoich pierwszych koncertów, możesz zaakceptować prawie każdy rodzaj pracy lub leczenia, jeśli uważasz, że będzie to krok na drodze do Twojego marzenia. Niestety, jest tam mnóstwo ludzi gotowych skorzystać z twojego zapału. I tu właśnie pojawia się ta platforma dla artystów. Playbook Hub jest zarówno platformą rezerwacyjną, jak i społecznością, która wspiera etyczne, odpowiedzialne i profesjonalne zachowanie zarówno księgowych i klientów przez cały czas. Platforma jest wynikiem dwóch lat ciężkiej pracy, podczas których twórcy przeprowadzali wywiady z artystami, klientami, agentami i menedżerami na temat trudnych pytań w ich dziedzinie.

Twórcy napotykają na problemy w gospodarce gigantów.

Według strony Kickstarter firmy, artyści stoją przed trzema problemami w dzisiejszej gospodarce koncertowej. Pierwszym z nich jest nadużycie - emocjonalne, fizyczne i finansowe - które w sztuce od wieków, a może nawet tysiącleci, pozostaje niekontrolowane. Drugim z nich jest brak wspólnoty, która może zapewnić rozwój i szanse dla artystów. A trzeci to brake jednej, bezpiecznej platformy, na której artyści mogliby profesjonalnie współpracować z klientami przy zachowaniu bezpieczeństwa płatności.

Ta sieć artystów i klientów oznacza odpowiedzialność

Wspomniałem wcześniej, że twórcy Playbook Hubu ciężko pracowali nad stworzeniem bezpiecznego miejsca online, w którym artyści mogą rezerwować koncerty. Ale aby przejść do szczegółów, firma zarejestrowała setki godzin spotkań z ludźmi, którzy wiedzą, aby zidentyfikować obszary konfliktu oraz potrzeby i obawy zarówno księgowych i artystów. W rezultacie powstała platforma, która wypełnia lukę pomiędzy klientem a wykonawcą w środowisku, która przynosi korzyści obu stronom i eliminuje lub prawidłowo zarządza typowymi obszarami konfliktu.

Ten ośrodek talentów wspiera przejrzystość

Playbook Hub ma na celu wspieranie przejrzystości. Dlatego też firma z góry stawia na brak zapisów i miesięcznych kosztów dla artysty lub klienta. Artyści płacą tylko 5% opłaty transakcyjnej, gdy rezerwują pracę w Playbook Hubie. Oznacza to, że artyści mogą swobodnie zapisywać się do Playbook Hubu i przeszukiwać tyle pracy, ile chcą, bez żadnych kosztów. Jest to dalekie od innych platform talentów, które pobierają miesięczne opłaty tylko za korzystanie i stosowanie się do pracy, niezależnie od tego, czy ją rezerwują. Ponadto, niektóre firmy pobierają nawet odrobinę pieniędzy, co jeszcze bardziej naraża artystów na niebezpieczeństwo.

Firma chce utrzymać branżę na najwyższym poziomie

Platforma ta ma na celu zapewnienie każdemu artyście szansy na rozwój jego talentu i zarabianie na jego koncertach w celu zrobienia rentownej kariery. Twórcy mają nadzieję, że Playbook Hub może zrewolucjonizować przyszłość sztuki, zapewniając zarówno artystom, jak i księgarzom wysoki standard etycznego postępowania. Lekarze składają przysięgę, że nie robią nic złego. Czy gracze w każdej branży nie powinni robić tego samego? Twórcy tej platformy dla artystów wierzą, że jest to możliwe.

Jako pisarz, doświadczyłem sporej części słabo płatnych koncertów. Współdziałałem na platformach, które zmniejszyły moje i tak już nędzne zarobki. Mogę sobie tylko wyobrazić, że sytuacja jest jeszcze gorsza dla innych typów artystów i twórców. Więc to odświeżające widzieć platformę, która została zaprojektowana z myślą o finansowym, emocjonalnym i fizycznym bezpieczeństwie tych, którzy zajmują się sztuką. Miejmy nadzieję, że jest to rozwiązanie, które na dobre zmieni całą branżę.