Wiosna nadeszła po raz kolejny, a gdy ostre zimowe dni są już za nami, ludzie tłumnie wylegają na zewnątrz - zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę liczne blokady, których musieliśmy doświadczyć w zeszłym roku. Nawet jeśli tej wiosny wydarzy się więcej blokad, wśród mas jest zauważalne westchnienie ulgi w oczekiwaniu na spotkanie z nowym rokiem. Mamy nadzieję, że uda nam się przedstawić kilka aplikacji, które sprawią, że wiosna będzie trochę lepsza i bardziej sympatyczna.

Wraz z początkiem maja nadchodzi wiosna. Każda wiosna ma w sobie coś, co bardzo lubimy - rosnące temperatury, kwitnące kwiaty, ćwierkające ptaki zwiastujące nadejście pory roku, ogniska rozpalane na grillu w naszym sąsiedztwie. Stąd też naturalną rzeczą jest, że nasza uwaga jest zwrócona na zewnątrz, pandemia lub nie.

Z czysto meteorologicznego punktu widzenia, wiosna zaczyna się dzisiaj, ale z punktu widzenia kalendarza, nie nastąpi to wcześniej niż 20 marca. Było wystarczająco dużo czasu, aby zacząć zastanawiać się, jak zmaksymalizować ten błogosławiony czas. Jeśli podróże i wielkie grillowanie nie wchodzą w rachubę, nie martwcie się - są jeszcze inne aktywności, którym możecie się oddawać. Osobiście, uwielbiam spędzać czas w parkach i jestem bardzo wdzięczny, że obecne zasady ograniczenia ruchu wciąż pozwalają mi na ten luksus.

Istnieje kilka aplikacji tam, które mogą przyprawić wycieczkę do wielkiego outdooru, i chciałbym przedstawić je wam dzisiaj, czy to z Android lub iOS platform. Sprawdź to:

 • BirdNet
 • Pl@ntNet
 • Komoot
 • Planer ogrodowy dla Twojego warzywniaka
 • iNaturalist
 • Lifesum

BirdNET: Czy wszystkie ptaki już tu są?

Nie jesteś w stanie określić niezwykłego hałasu, który dobiega z zewnątrz o świcie, ale bardzo byś chciał. Jeśli tylko nie jest to odgłos dmuchawy do liści sąsiada, różnorodne ptaki gromadzące się na gałęziach drzew wokół Twojego domu to wspaniała melodia na rozpoczęcie poranka. Jeśli jesteś ciekawy, co to za rodzaj ptaka, który robi tę szczególną melodię, BirdNET jest właśnie dla Ciebie. Ben nie polecam tę aplikację do Ciebie w jego zaleceń aplikacji kilka dni temu, a jego zalecenia są zawsze warto sprawdzić - lub w tym przypadku, naciskając przycisk "Install".

Aby w pełni funkcjonować, trzeba będzie włączyć dostęp do mikrofonu i swojej lokalizacji. Stamtąd, jesteś w stanie nagrać ćwierkanie, wysłać go do serwera BirdNET, i miejmy nadzieję, otrzymasz nazwę ptaka, który jest odpowiedzialny za wiosenną melodię na zewnątrz. Zwróć uwagę, że aplikacja poinformuje Cię, jaki to gatunek.

aplikacje

Aplikacja jest darmowa i dostępna zarówno na iOS, jak i na Androida.

Pl@ntNet: Poznaj swoje rośliny

Czy przedstawiając Pl@ntNet nagrywamy zepsutą płytę? Nie, ale wykonuje ona całkiem podobną pracę jak BirdNET, choć nie znajdziesz tu opisów ptaków, a raczej odmiany roślin. Nie będzie tu potrzebny mikrofon smartfona, bo rośliny nie wydają żadnych dźwięków, ale do akcji wkroczy aparat fotograficzny.

Aplikacja została opracowana wspólnie przez instytuty badawcze Cirad, INRA, Inria i IRD, a także stowarzyszenie Tele Botanica. Użytkownicy będą mogli korzystać z referencyjnej bazy danych, która przez cały okres trwania projektu była już skrupulatnie zasilana wpisami z ponad 10 lat.

Im więcej zdjęć referencyjnych znajdzie się w tej całkowicie darmowej aplikacji i im więcej użytkowników będzie z niej korzystać, tym bardziej będzie ona precyzyjna. Brzmi znajomo? Możesz również sam przesłać zdjęcia, a po ich sprawdzeniu możesz je wykorzystać do dalszego ulepszania oprogramowania. Należy pamiętać, że rośliny ozdobne nie są objęte programem.

 

Komoot: Nawigacja dla rowerzystów, wędrowców i rowerzystów górskich

Jeśli chcesz spędzić czas na świeżym powietrzu, można również uzyskać pewne planowanie zrobić podczas gdy jesteś na to. Komoot jest idealnym narzędziem do tego, niezależnie od tego, czy jesteś wędrówki na ulubionym szlaku lub biorąc swój długo zaniedbany rower górski na przejażdżkę. Będziesz mógł przeglądać i wybierać trasy przed wyruszeniem w drogę, co sprawdza się również w przypadku rowerzystów poruszających się po asfalcie.

Podczas jazdy Komoot pełni również funkcję nawigatora i wykonuje swoje zadania za pomocą głosu. Wreszcie, istnieje duża społeczność, która jest równie zainteresowana wycieczkami rowerowymi i pieszymi, z których można czerpać wskazówki.

 

Nawet jeśli jestem w samym środku dużego miasta, wciąż otrzymuję świetne trasy, które mogę rozpocząć od samego progu. Do wyboru są różne poziomy trudności, dzięki czemu nawet ja, osoba nieco otyła, nie zniknę z trasy z powodu wyczerpania rowerem. Aplikacja jest bardzo intuicyjna i dzięki temu łatwa w obsłudze dla każdego.

W zasadzie z Komoot można korzystać za darmo, ale jest też wersja premium i pakiety map, które można kupić, aby mieć całe regiony dostępne w trybie offline.

Garden Planner dla tych z warzywniaka

Nie chcesz opuszczać ciasnych pomieszczeń w domu po wszystkim, i wolą spędzać czas na spacerach po ogrodzie. Jeśli tak, to nie martw się! Ten plan ogrodu może być właśnie dla Ciebie. Jest również bezpłatny i dostępny zarówno na platformach Android i iOS, zapewniając, że kiedy nie wyjdziesz na zewnątrz, twój plaster warzyw będzie dobrze zaplanowane i miejmy nadzieję, wykonane prawidłowo.

 

Z tą aplikacją nawet ja mógłbym zająć się uprawą / © Bento

Nie tylko zobaczysz wszystkie rodzaje warzyw i owoców i uzyskasz istotne informacje na ich temat, takie jak czas zbiorów i warzywa, które dobrze się z nimi komponują, ale także wiele wskazówek, które możesz zebrać, aby Twoi przyjaciele byli zaskoczeni Twoimi zielonymi palcami. Dla osób takich jak ja, które urodziły się z czarnym kciukiem, funkcja kalendarza jest również bardzo pomocna, ponieważ można sprawdzić, kiedy dane warzywo powinno zostać zasadzone i kiedy zostaną zebrane.

iNaturalist: Obserwowanie zwierząt i roślin

Znowu coś związanego z przyrodą: iNaturalist działa podobnie jak Pl@ntNet. Dzięki tej aplikacji, panel ekspertów ma nadzieję zapewnić Państwu dobrze szczegółową bazę danych, która informuje (raczej wiarygodnie), jaki rodzaj flory i fauny, które można napotkać. Ta aplikacja została opracowana przez California Academy of Sciences we współpracy z National Geographic Society, i działa w następujący sposób: Snap zdjęcie, wysłać go, czekać na wynik, i cieszyć się!

Po raz kolejny, można poprawić to dalej przez złożenie własnych zdjęć. Jest skręcić z iNaturalist chociaż: Ta aplikacja działa nie tylko dla roślin, ale także rozpoznaje zwierzęta. To jest idealne, ale może być również dobrze poinformowani, że niektóre zwierzęta są najlepiej zostawić w spokoju, gdy jesteś w środowisku naturalnym. Gorąco polecam przed podjęciem selfies z niedźwiedziami! Dla prawie wszystko inne, jednak, ta darmowa aplikacja jest bardzo pomocne, choć można również użyć iNaturalist przez przeglądarkę jako alternatywę.

iNaturalist nie polegać na społeczności, aby wyniki bardziej wiarygodne, a także ma na celu przynieść ludzi razem tak, że miłośnicy przyrody mogą dzielić się swoimi znaleziskami.

Lifesum: planer diety, odżywianie i licznik kalorii

Wreszcie, mam nową aplikację na moim radarze, który jest idealny do zaokrąglenia tej wiosny. Lifesum chce się upewnić, że wrócisz do formy na czas wiosny. Jest kilka aplikacji zdolnych do śledzenia Twojego odżywiania lub takich, do których możesz zgrabnie wprowadzać swoje posiłki. W ramach naszegowyzwania, obecnie próbuję osiągnąć moją figurę bikini z pomocą Yazio (po tym, jak ostatnio musiałam kupić większy rozmiar miseczki).

Lifesum już w wersji darmowej wygląda dość kompleksowo, gdzie można go połączyć z Google Fit, Samsung Health, Withings i innymi aplikacjami fitness, natomiast w wersji premium pozwala nam zaplanować odpowiednie, pożywne posiłki. Lifesum sam wymienił główne cechy aplikacji i niesie wielkie oceny zarówno na Android (4,4 gwiazd) i iOS (4,6 gwiazd) platformy w następujący sposób:

 • Postępuj zgodnie z dietą klasyczną i uzyskać kalorii i makr (węglowodany, białka i tłuszcze) śledzone
 • Łatwe śledzenie za pomocą skanera kodów kreskowych i rozpoznawania obrazu
 • Uzyskaj podstawowe oceny żywności i posiłków, aby wiedzieć, czy jesteś w zgodzie z zalecanymi ilościami energii dla każdego posiłku
 • Uzyskaj podstawową ocenę dnia, aby sprawdzić, jak dobrze realizujesz dzienne cele żywieniowe, a także jakość żywności, którą śledzisz każdego dnia
 • Śledź swoje codzienne nawyki za pomocą trackerów wody, owoców i warzyw oraz owoców morza
 • Śledzenie wagi i pomiarów w talii
 • Zapisz swoje ulubione - tworzenie i zapisywanie żywności, przepisów, posiłków i ćwiczeń (ograniczone)
 • Diet planner & wskazówki dla swoich celów

Można również połączyć Lifesum z Google Fit lub podobnych aplikacji fitness / © Lifesum

Powinieneś wtedy być w stanie znaleźć poprzez test, która dieta najbardziej Ci odpowiada i postępować zgodnie z nim, wybierając taką dietę w aplikacji. Jednak ta funkcja jest dostępna tylko w wersji płatnej. W najlepszym przypadku, płacisz mniej niż trzy euro miesięcznie za roczną płatność. Jeśli to działa i jeść bardziej rozsądnie i żyć zdrowiej, to jest to inwestycja warta zachodu. W przeciwnym razie, można wypróbować darmową wersję pierwszy i dostać się do uchwytów z nim.

Być może możesz dostarczyć nam informacji zwrotnej na temat tego, jak myślisz, że aplikacja porównuje się do konkurencji, lub jeśli powinniśmy opublikować aktualny przegląd takich diet / licznik kalorii aplikacji.

 

Proszę bardzo, moi drodzy czytelnicy. Nie wiem nawet, dlaczego siedzisz wokół czytania i przeglądania artykułów w Internecie na tak długo jeszcze raz. Nadszedł czas, aby udać się na zewnątrz i cieszyć się naturą w całej okazałości!