Istnieją tysiące aplikacji w iOS App Store i Google Play Store. To jest naprawdę zadanie, aby znaleźć wybrane dobre wśród nich. Ale po co się martwić, kiedy jesteśmy tutaj, aby wykonać tę pracę dla Ciebie? Każdego tygodnia, przeszukujemy oba te sklepy z aplikacjami, aby znaleźć dla Ciebie kilka bardzo interesujących aplikacji. Czy jest coś dla Ciebie w tym tygodniu? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się!

Top app of the week: Two Player Games

Zacznijmy od darmowej gry mobilnej! Two Player Games to kolekcja mini-gier dla iOS i Androida, w które możesz grać albo przeciwko komputerowemu przeciwnikowi, albo przeciwko drugiemu graczowi. Ponieważ drugi gracz nie jest połączony online, ale musi siedzieć naprzeciwko ciebie, gra jest dwa razy bardziej zabawna.

Gry i obsługa są naprawdę dobrze zrobione. Oprócz klasyków, takich jak bilard, koszykówka, air hockey, tenis stołowy i mecz piłki nożnej z karnymi, istnieją również bardziej niezwykłe pomysły, takie jak "Money Grabber" lub "The Last Sashimi". Grafika gry ma komiksowy wygląd, a reklamy są wyjątkowo rzadkie. Gra działa szczególnie płynnie, ponieważ maksymalne FPS to 60 klatek na sekundę. Możesz jednak obniżyć tę wartość, jeśli chcesz.

Jeśli grasz w gry dwuosobowe ze swoim partnerem lub przyjacielem, gra jest szczególnie zabawna i ma charakter turnieju dzięki automatycznemu licznikowi punktów. Jeśli jesteś zainteresowany, możesz pobrać grę mobilną dla iOS i Android za darmo. Jeśli chcesz, możesz usunąć reklamy za 1,99 $.

Miejsce 2 wśród najlepszych aplikacji: Disney+ z nową ofertą gwiazdek

Prawdopodobnie drugie miejsce naszych najlepszych aplikacji jest już na telefonie: usługa streamingu wideo Disney+. Disney rozszerzył to w tym tygodniu z ogromnym katalogiem nowych filmów i seriali. Disney+ Star wreszcie oferuje trochę więcej rozrywki skierowanej bardziej do dorosłej publiczności.

Między innymi, można nadrobić zaległości w serialu 24 w czasie rzeczywistym, obejrzeć dziewięć sezonów The X-Files, binge Futurama lub oglądać legendarne seriale, takie jak Sons of Anarchy lub The Walking Dead. Dla fanów filmów, tytuły obejmują Out of Control, Big Trouble in Little China, Borat, Boys Don't Cry, The Martian, The Fly, wszystkie części Die Hard, i niezliczone inne.

Podczas gdy aplikacja Disney+ jest darmowa, do korzystania z niej potrzebna jest subskrypcja, która jest dostępna za 8,99 dolarów miesięcznie. Oprócz nowej oferty gwiazdy, znajdziesz również każdy Disney i Pixar film można sobie wyobrazić na popularnym serwisie streamingowym, jak również niektóre produkcje własne.

aplikacja

3. miejsce wśród najlepszych aplikacji: BirdNET: Identyfikacja dźwięków ptaków

BirdNET to darmowa aplikacja, która powstała we współpracy z kilkoma międzynarodowymi instytucjami badawczymi. Pomaga ona w ustaleniu pochodzenia dźwięków wydawanych przez zwierzęta. Jeśli dasz aplikacji dostęp do swojego mikrofonu i swojej lokalizacji, może ona wykryć dźwięki ptaków i powiedzieć, co to za ptak.

Wystarczy przyłożyć telefon z aktywnym nagraniem do okna i poczekać, aż ptak powtórzy swoje nawoływanie. Teraz zatrzymujesz nagranie i zaznaczasz odgłos na wykresie kilohercowym. Stuknięcie w "Analyze" wysyła dane do serwerów instytucji badawczej i po kilku sekundach ptak zostanie wyświetlony.

 

Aby to wypróbować, wybrałem kilka ptasich piosenek na YouTube i z pewnością aplikacja miała rację co do większości nagrań. Jedynie ptaki, które nie są rodzime dla tego kraju zostały najwyraźniej wykluczone przez aplikację na podstawie lokalizacji GPS. Jeśli interesujesz się lokalną fauną, w aplikacji znajdziesz wiele dodatkowych informacji o rodzimych gatunkach ptaków.

Ranking 4 z najlepszych aplikacji: Flora Incognita

Ponieważ tematycznie dobrze pasuje do zmiany marca, znajdziesz również Flora Incognita, aplikację, która oferuje podobną koncepcję dla roślin. Ponieważ rośliny są zwykle dość ciche, robisz zdjęcia kwiatów i liści, a aplikacja mówi ci, co kwitnie właśnie teraz na wiosnę.

Ponownie, w aplikacji znajdziesz wiele dodatkowych informacji o poszczególnych gatunkach kwiatów. Interfejs graficzny aplikacji nie jest tak udany jak BirdNET, ale wyniki są przekonujące!

Life Hack Tips

"Life Hack Tips" podsumowuje setki sztuczek life hack w pięknie zaprojektowanej aplikacji i dzieli je na około 20 kategorii.

Obsługa jest cudownie prosta. Nawigujesz do kategorii, a następnie stukasz swoją drogę przez karty, które wymieniają odpowiednie life hacki. Na przykład, dowiedziałem się, że mrówki można przegonić po prostu używając proszku do kawy, a nie tylko chemikaliów - żeby wymienić tylko jeden przykład!

Większość treści w aplikacji jest darmowa, ale z "Money Making", "Motivation", "Productivity" i "Gardening" dość ważne kategorie są ukryte za płatną ścianą. Wersja premium jest bez reklam, jednak kosztuje tylko $2.99. Ta aplikacja jest również dostępna dla Apple iOS i Android.