Fani druku 3D ogromnie cieszą się obecnie swoim hobby, ponieważ rynek jest zalewany niedrogimi chińskimi modelami. Tak więc nie jest to już zabawa dla bogatych uprzywilejowanych i można ją łatwo zdobyć do użytku domowego. Ceny stale spadają, więc twoja kreatywność może być łatwo uwolniona. A dziś mamy dla Ciebie dwie bardzo interesujące drukarki 3D firmy Aliexpress, ale bezpośrednio z ich magazynu w UE. Jest to więc bardzo dobra wiadomość dla wszystkich europejskich klientów, ponieważ oznacza to oczywiście brak dodatkowych opłat podatkowych i celnych. Więc zabierzmy się do tego, drukarki czekają na nas.

Najpierw przyjrzymy się tańszej, Anet ET4. Ta drukarka 3D jest dostępna w fantastycznej cenie, ale i tak nie idziemy na żadne kompromisy. Jako drukarka o budowie modułowej, więc montaż nie jest kwestią domu, ale tylko minut. Jest to kompaktowy model o maksymalnym rozmiarze druku 220 x 220 x 250 mm, metalowej konstrukcji, nowym aluminiowym łożu z hartowanego szkła, automatycznym poziomowaniem i dotykowym wyświetlaczem LCD o przekątnej 2,8 cala dla łatwiejszej kontroli. I oczywiście posiada również funkcję automatycznego wykrywania żarnika lub wznowienia drukowania. Z dużą ilością obsługiwanych typów żarników również nie można się pomylić.

A jeśli naprawdę myślisz o zaawansowanym drukowaniu 3D, możesz przyjrzeć się modelowi Creality CR-10S Pro z lepszymi funkcjami i wyposażeniem. Otrzymasz większy rozmiar druku 300 x 300 x 400mm, ulepszone automatyczne wyrównywanie matrycy, automatyczne wykrywanie żarnika, szybkie nagrzewanie do 110℃ w zaledwie 5 minut dzięki potężnemu zasilaczowi 480W i wiele więcej. Lepsza specyfikacja oznacza oczywiście także nieco wyższą cenę, ale to bardzo solidna oferta. Którą więc z drukarek 3D wybierzesz?