Popularność kompaktowych mini-komputerów rośnie, ponieważ nie każdy potrzebuje masywnego komputera do gier zablokowanego w nadwymiarowej obudowie. Wielu użytkowników preferuje w rzeczywistości mały czynnik kompaktowy, a także duże ilości konsumpcji. Chińska marka CHUWI jest znana przede wszystkim z tabletów i laptopów, ale ostatnio zagłębili się również w tej dziedzinie. A ich mini PC HeroBox nadal jest jedną z najlepszych opcji w kategorii przystępnych cenowo modeli o solidnej specyfikacji. Czego więc możemy się po nim spodziewać?

Na początek CHUWI HeroBox to naprawdę kompaktowy mini PC o wymiarach 37,3 x 187,6 x 138,3 mm i wadze 0,59 kg. Konstrukcja wskazywałaby na platformę do gier, ale na pewno tak nie jest. Ale to małe metalowe pudełko przynajmniej ładnie wygląda. Wewnątrz znajdziemy procesor Intel N4100 z platformy Gemini Lake w połączeniu z dwukanałową 8 GB pamięci LPDDR4 RAM i szybkim dyskiem SSD 180 GB. W dostępnej wnęce 2,5″ można również łatwo dodać nawet 2 TB dysk SATA. Dzięki efektywnemu chłodzeniu pasywnemu jest całkowicie bezwentylatorowy, a co za tym idzie cichy, stanowi punkt odniesienia dla HeroBoxa.

W HeroBoxie nie brakuje również bardzo solidnych opcji połączeń, takich jak 2 porty USB 3.0, 2 porty USB 2.0, port USB Type-C, HDMI 2.0 obsługujący 4K@60Hz, gigabitowa sieć LAN i jeszcze starszy port D-Sub. Bezprzewodowość nie ma też nic do zarzucenia dzięki dwuzakresowemu interfejsowi Wi-Fi 802.11ac i Bluetooth 4.0. Pełne zużycie energii przez urządzenie wynosi poniżej 10W, więc jest to naprawdę bardzo wydajny mały gadżet. Dzięki uchwytowi VESA można go również łatwo zamontować z tyłu monitora. I oczywiście dostajesz licencję na system Windows 10 z zakupem, ale HeroBox obsługuje również Linux w razie potrzeby.

Więc jeśli szukasz solidnego biurowego mini PC, HTPC lub serwera multimedialnego, to nie możesz się pomylić z CHUWI HeroBoxem. Nie boi się klipów 4K dzięki obsłudze 10-bitowego kodeka VP9, więc jako platforma multimedialna sprawdzi się również całkiem nieźle. A cena wynosi obecnie około 200 dolarów na Amazonie i innych platformach, więc Twój portfel na pewno nie będzie krwawić. Więcej informacji na temat nifty mini PC można oczywiście znaleźć na oficjalnej stronie internetowej.