Jak w zegarku, w każdą sobotę publikujemy wybór aplikacji (zarówno darmowych, jak i płatnych), które naszym zdaniem powinieneś spróbować pobrać na swoje smartfony z systemem iOS i Android. Należy pamiętać, że oprócz moich własnych znalezisk, mam również zawarte App sugestie przez członków społeczności.

Antistalker, aby zatrzymać bycie szpiegowanym przez aplikacje innych firm

Antistalker to aplikacja, która bierze zasadę LED o krok dalej na iOS i Android 11. To w zasadzie trzyma oko na nieuczciwych aplikacji, które próbują korzystać z elementów, takich jak twój mikrofon i / lub aparat.

Aplikacja jest darmowa, bez reklam lub zakupów w aplikacji, i wysyła powiadomienia, gdy twój mikrofon i / lub kamera jest w użyciu, wskazując jednocześnie dokładnie, która aplikacja lub usługa jest w użyciu, w jakim dokładnym momencie aktywacja miała miejsce, a czas trwania wspomnianej aktywacji.

Aplikacja ta została udostępniona przez społeczność na naszym forum. Aplikacja prosi o możliwość działania w tle, ale nie prosi o inne inwazyjne autoryzacje, takie jak dostęp do kontaktów lub lokalizacji użytkownika. Nie jest wymagane zakładanie konta.

Actuflow: Bądź bardziej świadomy podczas odblokowywania swojego smartfona

Actuflow to aplikacja do samooceny, która skupia się na powierzchowności, a nawet bezużyteczności niektórych z naszych interakcji ze smartfonami.

Wszyscy odblokowujemy nasze smartfony niezliczoną ilość razy dziennie, nie wiedząc tak naprawdę dlaczego, a przynajmniej nie mając na myśli konkretnego celu.

Actuflow zaprasza Cię, abyś za każdym razem, gdy odblokowujesz swój smartfon, powiedział nam, dlaczego chcesz go sprawdzić. Możesz albo grać razem z nami, albo zignorować pytanie, nie odpowiadając na nie. Następnie aplikacja prowadzi historię i pozwala zobaczyć za pomocą infografiki liczbę "celowych" odblokowań, które miały konkretny cel, oraz tych bez ważnego powodu.

Uważam te aplikacje za interesujące dla uświadomienia sobie swojego czasu ekranowego. Ale wciąż mam irytującą tendencję do myślenia, że zabijanie nudy lub po prostu mijający czas nie jest "nielegalnym" użyciem smartfona i niekoniecznie powinno być postrzegane jako negatywne.

aplikacje

Fanya, wizualnie atrakcyjny planer zadań

Fanya to planer zadań, tak jak dziesiątki innych tego typu aplikacji w Sklepie Play. Co mi się podobało w Fanya jest jego interfejs, który oprócz tego, że jest miły dla oka - jest również dość ergonomiczny. Znalazłem go również UI być znacznie łatwiejsze do pracy z niż inne "To-do listy" aplikacji testowałem.

Możesz tworzyć różne kategoryzowalne i programowalne wydarzenia, które są wyświetlane jako linia czasu. Aplikacja jest darmowa i wolna od reklam, ale założenie konta jest obowiązkowe. Możesz zaimportować swój Kalendarz Google i zsynchronizować go, ale dla kopii zapasowych Google Drive i eksportu do wielu urządzeń trzeba będzie zapłacić wersję Pro na 5,99 euro.

Kolekcja Easter Egg w Androidzie

Ok, przyznaję, jestem oszukiwanie trochę z tej aplikacji. Ale w przeciwieństwie do większości z was, przynajmniej tak zakładam, nie wiedziałem o tej aplikacji wspomnianej przez moją koleżankę Camilę i która pozwala "przeżyć" główne pisanki prawie wszystkich wersji Androida, od Gingerbread do Androida 11.

A ponieważ Wielkanoc jest okazją dla całego tech i JV prasy do ponownego opublikowania kasztanów Easter egg lub "easter eggs, a także, a raczej szczególnie, ponieważ byłem rozpaczliwie brakuje aplikacji, aby zakończyć ten wybór, pomyślałem, że ten jeden może zrobić sztuczkę.

Mając nadzieję, że wybaczysz mi za ten afront.

 

Protect the Realm, wolny offline roguelike gra karciana

Protect the Realm to strategiczna gra karciana, w której musisz bronić swojego monarchy przed falami wrogów, umieszczając odpowiednie karty we właściwych miejscach. Jeśli grałeś w Magic, Yugioh lub nawet Gwynt w Wiedźminie 3, zasada jest mniej więcej taka sama.

W przerwach między walkami będziesz miał możliwość ulepszania swojej talii kart, a wszystkie spotkania są generowane proceduralnie, co sprawia, że za każdym razem będziesz miał inne wrażenia z rozgrywki. Gra jest we wczesnym dostępie, całkowicie za darmo, offline, bez reklam i zakupów w aplikacji. Ale czego chcą ludzie!

Uważam, że kierunek artystyczny i atmosfera gry są bardzo ładne, chociaż projekt niektórych map jest trochę zbyt minimalistyczny jak na mój gust. Ale to nie powstrzyma mnie od pobrania jej zanim wyjdzie z wczesnego dostępu i prawdopodobnie stanie się płatną grą.

 

Co sądzicie o tym wyborze? Czy udało wam się już przetestować niektóre z aplikacji z tej listy? Jakie byłyby wasze aplikacje tygodnia? Podzielcie się swoimi opiniami, a zwłaszcza dobrymi radami w komentarzach! Jeśli szukasz konkretnego typu aplikacji, nie wahaj się dać mi znać, abym mógł ukierunkować moje badania i wybór zgodnie z Twoimi potrzebami! Aplikacyjnie twój.