Czy twój poziom irytacji eksplodował przez dach w ostatnich czasach z powodu niezliczonych próśb o wiadomości na Instagramie? Nie jesteś sam w tej sprawie. Oto jak możesz przestać być spamowany i poradzić sobie z tym problemem raz na zawsze.

W ciągu ostatnich kilku tygodni Instagram zbyt często doprowadzał mnie do szału swoimi licznymi prośbami o wiadomości. Wydaje się, że grupy przypadkowo zebranych Instagrammers są spamowane wiadomościami, a większość czasu, klikając na te wiadomości prowadzą do podejrzanych linków, które są częściej niż nie phishing strony, oferty seksualne, i inne strony internetowe, które nie powinny mieć żadnego biznesu mieszania się z chyba chcesz, aby twoja cyfrowa persona być zagrożone.

Jestem przekonany, że wiesz wystarczająco dobrze, aby unikać klikania w takie linki. I o ile nie masz bardzo wysokiego poziomu tolerancji, jestem również pewien, że przeszkadza Ci ilość ciągłego spamu, dlatego też wymieniliśmy sposoby na powstrzymanie tego zjawiska. Istnieją trzy różne sposoby, aby przejść o tym, gdzie trzeci wymaga, aby mieć profesjonalne konto Instagram:

 1. Ustaw profil na prywatny
 2. Wyłącz powiadomienia dla żądań czatu
 3. Wyłącz zaproszenia grupowe (konto Pro)

Rozwiązanie: 1: Ustaw profil na prywatny

instagram

Pierwsze rozwiązanie jest bardzo proste - ale prawdopodobnie nie ma zastosowania w większości przypadków. Możesz po prostu zmienić ustawienia swojego profilu z publicznego na prywatny. Problem z tym jest taki, że im bardziej popularne jest Twoje konto, w połączeniu z używaniem popularnych hashtagów tylko po to, aby wzbudzić zainteresowanie potencjalnych naśladowców, tym bardziej dramatycznie wpływa to na wskaźnik przychodzącego spamu. Aby sprowadzić to do minimum, konta z tylko garstką przyjaciół nie będą się trzaskać z prośbami o spam w pierwszej kolejności, a tylko konta, które otrzymują mnóstwo irytujących próśb będą również chciały zaangażować swoich zwolenników w pierwszej kolejności, mając nadzieję na zwiększenie ich bazy zwolenników - więc rezygnacja z hashtagów lub nawet ustawienie profilu na prywatny nie pomoże Ci w końcu.

Rozwiązanie 2: Dezaktywuj powiadomienia o zapytaniach na czacie

Jest to bardziej skuteczne, jeśli zaczniesz od powiadomień. Jest to możliwe dla każdego profilu Instagram i może być wykonane w jiffy, jeśli wiesz, jak znaleźć drogę po ustawieniach Instagrama. To obejście powstrzyma Cię przed otrzymywaniem tych upierdliwych powiadomień, ale nadal będziesz mógł zobaczyć powiadomienie, które informuje Cię o żądaniach czatu w przeglądzie. Jeśli chodzi o same żądania, nie są one już wyświetlane.

 1. Po pierwsze, przejdź do swoich ustawień. Aby to zrobić, przejdź do swojego profilu na Instagramie i dotknij ikony reprezentowanej przez trzy poziome linie w prawym górnym rogu.
 2. Następnie przejdź do Powiadomień.
 3. Tam będziesz mógł zobaczyć "Bezpośrednie wiadomości". Wybierz ją.
 4. Następnie możesz zobaczyć opcję wyłączenia powiadomień dla żądań grupowych, wybierając przycisk radiowy "Off".

To powinno następnie położyć kres powiadomień, gdy jesteś spamowany przez żądania grupowe.

Rozwiązanie 3: Zapobieganie zaproszeniom grupowym (wymaga konta Pro)

Jeśli masz konto Pro, które jest przeznaczone specjalnie dla twórców lub firm, masz znacznie większą elastyczność w ustawieniach. Facebook/Instagram sam pracuje obecnie nad sposobem oferowania każdemu użytkownikowi Instagrama nowych opcji ustawień w walce ze spamem. Dopóki to się nie stanie, możesz również użyć tej opcji profesjonalnego konta jako prywatnego użytkownika Instagrama. To nie jest przeznaczone do tego przez Instagram, ale jest skuteczne, aby powiedzieć co najmniej.

Nie ma żadnych wad przejścia na konto Professional i zawsze możesz wrócić do "starego" profilu, jeśli tak chcesz. Różnica polega głównie na możliwości promowania własnych postów, a także na większej kontroli nad ustawieniami.

 1. Wejdź w Ustawienia i wybierz Konto.
 2. Przewiń aż do samego dołu, a znajdziesz opcję Przełącz na konto profesjonalne lub Dodaj nowe konto profesjonalne. Wybierz tę, którą wolisz.
 3. Następnie nastąpi krótkie wprowadzenie, w którym zapoznasz się z różnicami pomiędzy kontami Professional i Private. Następnie będziesz musiał wrócić do Ustawień i wybrać Prywatność.
 4. Wybierz Wiadomości , a pojawią się nowe opcje. Z tego miejsca możesz skonfigurować żądania wiadomości, ale to druga opcja, która nas interesuje. To właśnie dzięki niej możesz zdecydować, kogo chcesz dodać do swoich grup. Domyślnym ustawieniem jest umożliwienie wszystkim dodawania Cię do grup, więc zalecamy wybranie drugiej opcji, Only People You Follow. Robiąc to, obcy nie mogą dodać cię do irytujących grup spamu od teraz.

Jak wspomniano wcześniej, Instagram ma zaoferować dodatkowe opcje w przyszłości, które pozwolą Ci lepiej zarządzać ustawieniami i unikać spamu w bardziej niezawodny sposób. Może jednak minąć trochę czasu, zanim to nastąpi, więc są to na razie Twoje dostępne opcje. Jeśli wolisz ostatecznie przełączyć się z powrotem na konto prywatne, również możesz to zrobić.