Chiński gigant technologiczny - Lenovo - nie radzi sobie zbyt dobrze w branży smartfonów, ale w ostatnich latach uzyskał dość dobre wyniki z notebookami.

Lenovo uruchamia Power Bank dla ThinkPad Aficionados

Ich doświadczenie w świecie PC jest prawdopodobnie również powodem, dla którego firma aktywnie wchodzi w obszar akcesoriów 3C. Wśród nich znajduje się uruchomiony jakiś czas temu dwukierunkowy bank zasilania "biznesowego" z obsługą szybkiego ładowania dwukierunkowego PD o mocy 18W, akumulatorem o pojemności 10000mAh oraz przyciskiem zasilania o małej czerwonej kropce. Dziś Lenovo zaprezentowało zamiast tego unowocześnienie tego urządzenia o tej samej dwukolorowej konstrukcji; wszystkie czarne z małym czerwonym przyciskiem.

Bank zasilania jest wyposażony w dwa porty USB Type-A i port USB Type-C z obsługą dwukierunkowego szybkiego ładowania PD. Z boku natomiast znajduje się klasyczny, kwadratowy port ThinkPada, który według marki jest wygodniejszy dla użytkowników ThinkPada. Wszystkie porty działają w tym samym czasie, dzięki czemu można potencjalnie ładować cztery urządzenia jednocześnie.

Dodatkowo, choć bank zasilania jest niewielki, to jednak pojemność jest wciąż taka sama, jaką można znaleźć w laptopie. Rzeczywiście mówimy o akumulatorze litowym o mocy 48Wh. Jednak urządzenie to jest również wysokiej jakości, ponieważ ogniwa akumulatorowe wykorzystują technologię akumulatorów BMW, które mają stabilną moc i dużą wytrzymałość energetyczną.

Jeśli chodzi o szybkie ładowanie, bank energii obsługuje protokoły ładowania, takie jak PD, QC, Apple 2.4A, PE, AFC, FCP. Maksymalna moc wyjściowa wynosi 45W i jest osiągana dzięki szybkiemu ładowaniu PD.

Wreszcie, bank zasilania Lenovo obsługuje zarówno stacjonarne, jak i przenośne tryby ładowania, może zasilać urządzenia zewnętrzne podczas samego ładowania, a także jest dostępny w fantazyjnym wariancie całkowicie czerwonego koloru. Niestety, firma nie ujawniła ceny za urządzenie, więc bądźcie na bieżąco z dalszymi aktualizacjami w kolejnych dniach.