Dzisiejszy temat jest stary jak świat: miłość.
Makijaż, moda, fryzury - wszystko to staje się zupełnie nieistotne w porównaniu z pragnieniem bycia kochaną bezwarunkowo. Doświadczyć miłości tak silnej, że serce zaczyna bić szybciej. Miłości, która sprawi, że zapomnisz o wszystkim innym.
A co może być lepszego niż napisanie własnej historii, bajki o codziennym życiu?
Memoires: Twój osobisty pamiętnik. pozwoli Ci to zrobić, więc zacznij działać już dziś!

Funkcje i użytkowanie


Memoires: Twój osobisty pamiętnik - nazwa aplikacji mówi sama za siebie.
Wpisy w pamiętniku są wyświetlane na ekranie głównym zgodnie z godziną i datą. W razie potrzeby możesz wprowadzić poprawki do poprzednich wpisów. Istnieje nawet opcja, aby włączyć lokalizację, gdzie napisałeś pewien wpis, przez GPS oczywiście. Aplikacja wykorzystuje do tej funkcji Mapy Google. Możesz również wstawić lokalizację ręcznie, wstawiając miejsce na mapie, po prostu klikając na nie.
Aby napisać nowy wpis kliknij na Nowy w pasku menu na górze ekranu. Masz możliwość wstawiania zdjęć, które zostały już zapisane w telefonie z systemem Android, lub zrobić nowe za pomocą tej aplikacji, a następnie dodać je do wpisu.
Wybierz spośród niezliczonych emotikonów, aby znaleźć słodki sposób na kropkę i's do uzupełnienia nastroju wpisu. Pozwala to na śledzenie swoich emocji w Przepływach myśli (więcej szczegółów poniżej).
Każdy wpis możesz też otagować: jednym słowem, które kojarzy Ci się z tematem, o którym piszesz.
Możesz śledzić każdy wpis, co oznacza, że możesz ciągle dodawać nowe myśli do danego tematu, w ten sposób powstaje tzw. przepływ myśli.
Przepływy te można zapisywać pod podpisami, a także uzyskać do nich dostęp z ogólnego widoku aplikacji (w menu jest dla nich kategoria).
Opcję Follow można wybrać za pomocą strzałki skierowanej w dół na końcu każdego wpisu. Możesz utworzyć podpis dla tematu (np. Miłość) dopiero po napisaniu więcej niż jednego wpisu, tworząc w ten sposób przepływ. Funkcja ta pozwala również na pokazanie/zmienienie/udostępnienie/usunięcie myśli.
Możesz udostępniać swoje myśli przez Bluetooth, Facebook, Mail, itd., oczywiście pod warunkiem, że masz konto w jednym z powyższych.
Funkcja filtrowania, którą można znaleźć w menu, umożliwia wyszukiwanie i wyświetlanie określonych tekstów według tagów, lokalizacji lub dat (od-do).

smartfon
Ustawienia:
Bezpieczeństwo to bez wątpienia najważniejsza funkcja. Aplikacja jest chroniona hasłem, które musisz wybrać i musisz wprowadzić to hasło za każdym razem, gdy uruchamiasz aplikację, jak również gdy dostaniesz "Czas wylogowania" (który można regulować od "nigdy" do jednej godziny). W ten sposób można podzielić się, że twoje najbardziej wewnętrzne myśli faktycznie pozostają najbardziej wewnętrzne myśli. Jeśli nie chcesz hasła, możesz po prostu zostawić to pole puste.
Wybierz jeden z czterech motywów jako swój układ, aby spersonalizować aplikację.
Dalsze ustawienia dotyczące aparatu, wyszukiwania lokalizacji/GPS, synchronizacji tagów itp. są możliwe.
Wszystkie dane można zapisać na karcie SD jako plik RTF lub wyeksportować do Google Docs (choć ta ostatnia opcja pozwala tylko na eksport tekstu - bez obrazów). Można również synchronizować wpisy z kontem Google.
Byłem zaskoczony opcją Feedback: pozwala ona na wysyłanie raportów o błędach lub opinii bezpośrednio do dewelopera za pomocą Bluetooth, Facebooka, Friend Stream, Google Mail, Mail lub Peep. Uważam, że jedyną opcją, która ma sens jest Mail, ponieważ jedyną informacją kontaktową wymienioną przez dewelopera jest jego adres e-mail.


Bottom line:
Szczególnie podoba mi się funkcja flow of thoughts. Pozwala to na organizowanie wpisów do pamiętnika według tematów, jak również daty, w których je napisałeś. A fajne jest to, że można obserwować, jak rozwijać opinie lub skojarzenia dotyczące tematu.
Oto, co napisałam dziś w mojej aplikacji na temat miłości:
Nawet jeśli wielu z nas nie chce się do tego przyznać, albo porzuciło nadzieję: wszyscy szukamy miłości. Czasami może się wydawać, że znalezienie bezwarunkowej miłości zajmie nam więcej niż jedno życie, ale nieugięta nadzieja pobudza nas do działania. Nadzieja jest tym, co daje nam siłę i determinację. Nadzieja jest tym, co pozwala ci podnieść się po tym, jak po raz kolejny zostałeś powalony. Czy to wszystko jest iluzją? Czy jesteśmy całkowicie oderwani od rzeczywistości i czy powinniśmy w końcu przyznać przed sobą, że tak idealnej miłości nigdy nie będzie?
Zadawałam sobie te pytania wielokrotnie i sama doświadczyłam tych trudów. Ale nigdy nie należy tracić nadziei, bez względu na to, jak często i jak bardzo się zawiedliśmy. Tego właśnie się nauczyłam. Nawet jeśli większość mężczyzn nie pasuje do idealnej formy marzeń, możesz pozostać wierna sobie, wierząc w siebie i w swoje marzenia. I myślę, że jest trochę prawdy w tym, co mówią ludzie, że są to najlepsze warunki do znalezienia szczęścia, nawet jeśli nie będzie ono tak doskonałe jak to, co widzimy w hollywoodzkich filmach.
Pojęcie czegoś "doskonałego" jest w każdym razie względne... Może kiedyś napiszesz swoją własną bajkę o codzienności.

Ekran i sterowanie

Wspomniałem już, że są cztery motywy do wyboru:
- Klasyczny
- Zmysł
- Rosa
- Ocean
Ok, Pink jest, no cóż, zgadliście - różowy. Ocean jest niebieski, a dwa ostatnie są dość podobne. Do Ciebie należy wybór tego, który najbardziej Ci się podoba.
Wpisy są wyświetlane w jasny, łatwy do zrozumienia sposób. Data, czas i miejsce są zawsze wyświetlane na górze każdego wpisu. Widząc, jak można użyć opcji filtrowania, aby znaleźć konkretne teksty, można kontrolować, jak zorganizowane (lub niezorganizowane) aplikacja pojawi.

Kontrole nie powinny być problemem dla nikogo. Każda kategoria jest zorganizowana w sposób, który ułatwia poruszanie się po aplikacji.
Funkcja Follow, która pozwala na tworzenie przepływów myśli jest dostępna tylko z przeglądu (za pomocą strzałki, która wskazuje w dół), ale nie, gdy jesteś przeglądania rzeczywistego wpisu.

Dolna linia:
Gdybym był typem osoby, która prowadziła pamiętnik, poważnie rozważyłbym użycie Memoires: Twój osobisty pamiętnik. jako wsparcie dla mojego "prawdziwego" pamiętnika. Jeśli chcesz tworzyć naprawdę długie wpisy, klawiatura komputerowa lub staromodne pióro są nadal najlepszym rozwiązaniem. To powiedziawszy, pamiętaj, że jest bardziej prawdopodobne, aby mieć telefon pod ręką, gdy jesteś w podróży, ale czujesz potrzebę, aby zanotować pomysł. Twoja myśl może rozpłynąć się w powietrzu, zanim zdążysz wyciągnąć z torby kartkę papieru lub laptopa.
Ale nie tylko pamiętnikarze mogą skorzystać z tej aplikacji; założę się, że każdy z nas ma myśli, które chcielibyśmy zatrzymać. Nie ma nic lepszego niż czytanie czegoś, co sam napisałeś i wspominanie zabawnych, szczęśliwych chwil.

Szybkość i stabilność

Podczas fazy testowej nie miałem żadnych problemów z aplikacją Memoires: Twój osobisty pamiętnik. Przesyłanie zdjęć działa naprawdę dobrze i zajmuje tylko kilka sekund.
Nie można jednak powiedzieć tego samego o ręcznym wybieraniu lokalizacji. Stwierdziłem, że jest to zbyt czasochłonne, ponieważ mapa ładuje się wieki, a także trwa wieki, aby znaleźć kraj, a następnie ulicę ... Ale to jest bardziej wina Google Maps niż aplikacji, więc jestem tylko biorąc minimalne znaki off za to.

Stosunek ceny do wydajności

Memoires: Twój osobisty pamiętnik. może być pobrany za darmo z Rynku.