Według Digitimes, Qunlian stał się łańcuchem dostaw Microsoft Xbox Series X, dostarczając do niego SSD. Jest to prawie na pewno wersja PCIe 4.0. Według doniesień, nowy główny dysk SSD PCIe 4.0 osiągnie prędkość 7GB/s, co jest bardzo korzystne dla hosta.

Microsoft potwierdził, że Xbox Series X jest wyposażony w konfigurację rdzeniową opartą na procesorze AMD Zen2 i procesorze graficznym nowej generacji. Będzie on również wyposażony w "ultra szybki" dysk SSD NVMe. Według firmy, zwiększy to czas ładowania gry.

Grouplink jest liderem w sterowaniu głównym PCIe 4.0. Jej dysk SSD Master E16 jest jedynym SSD na rynku, który obsługuje interfejs PCIe 4.0. Zgodnie z poprzednimi raportami, PS5018-E18 master zapewni prędkość odczytu/zapisu 7GB/s oraz prędkość odczytu/zapisu do 1000k IOPS. Aby osiągnąć ten cel, Qunlian przestawił się z technologii litografii TSMC 28nm na najnowszy proces produkcyjny 12nm. Dzięki temu sprawdza pobór mocy maksymalnie do około 3W i zwiększa prędkość każdego kanału pamięci z 800 MT/s do 1200MT. / s. To generalnie zwiększa prędkość sterownika. Ten nowy kontroler będzie również obsługiwać DDR4 / LPDDR4 cache. Będzie również obsługiwać TLC i QLC NAND, jak również protokół NVMe 1.4.