Masz już dość codziennego dźwigania roweru po schodach do mieszkania lub biura? Sprawdźcie Superstrata Unibody. Ten rower waży mniej niż trzy funty, można go dostosować do swojego wzrostu i jest super wytrzymały. Oh, i czy wspomnieliśmy, że jest to kreacja z nadrukiem 3D? Będziesz chciał rozważyć ten gadżet, jeśli jesteś na rynku dla nowego roweru.

Odkąd niemiecki baron Karl Von Drais opracował dwukołowy wynalazek, którym jeźdźcy mogliby sterować, ludzie zaczęli dążyć do ulepszenia konstrukcji roweru. Rowery, jak je teraz znamy, przeszły długą drogę od tamtego czasu, ale nadal istnieją kompromisy, takie jak siła kontra waga, jakość kontra cena oraz wszechstronność kontra sprawność. Wynalazcy roweru Superstrata Unibody z włókna węglowego stworzyli rower, który rozwiązuje te problemy za pomocą niestandardowego procesu drukowania 3D.

Kiedy po raz pierwszy widzisz rower Superstrata Unibody z włókna węglowego, myślisz, że patrzysz na solidny, nowoczesny rower, który z łatwością poradzi sobie z trudnym górskim terenem i stromymi podjazdami. Ja mam rację. Możesz jednak nie zdawać sobie sprawy, że ten rower waży mniej niż trzy funty. To mniej niż waga dwóch butelek wody. Czy rower, który jest tak lekki, może spełnić oczekiwania poważnych rowerzystów? Pewnie, że tak. Nawet jeśli jest to stworzenie w 3D? Też tak.

Ten rower z nadrukiem 3D jest wykonany z ciągłego kompozytu z włókna węglowego.

Rowery Superstrata Unibody są wykonane w technologii ciągłego włókna węglowego i nic więcej. Według strony internetowej firmy Indiegogogo, daje to ramę do 61 razy mocniejszą od stali. To dość imponujący atrybut jak na niemetalowy materiał, z którego wykonane są rowery. Termoplastyczne włókno węglowe oferuje również imponującą odporność na uderzenia, która pozwoli Ci zmiażdżyć trasę, a nie rowery. A ponieważ materiał jest ciągły, w konstrukcji roweru nie ma kleju, przegubów ani śrub. Dzięki temu ten gadżet nie odpryskuje, a jego konstrukcja poradzi sobie w każdym terenie, który na niego rzucisz.

Ten rower z włókna węglowego jest niesamowicie lekki.

Aby ponownie dotknąć termoplastycznego włókna węglowego, jest ono również dość lekkie i to właśnie ten składnik sprawia, że Superstrata Unibody waży mniej niż 2,9 funta. Więc jest to rower, który można łatwo przenosić w górę iw dół po schodach, bez przerywania potu. Jest to również bryza do pakowania i rozpakowywania z bagażnika samochodu.

Ten gadżet jest wykonany laserowo, ale ukończony ręcznie.

Tak, ten rower z włókna węglowego jest precyzyjny, opanowany przez roboty, które tną laserem. Jednak każdy rower jest również dokładnie sprawdzany przez zawodowych rowerzystów. W ten sposób możesz mieć pewność, że Twój rower Unibody spełnia wysokie standardy rowerowe. Tak więc, nawet jeśli jest zbudowany przez robota, człowiek ma ostateczny głos w kwestii jakości.

Rower, który jest dostępny zarówno w wersji tradycyjnej, jak i eBike.

Zamawiając Superstratę C, otrzymujesz prawdziwy rower z włókna węglowego unibody, który ma być klasycznym rowerem przyszłości. Jego korpus jest wykonany wyłącznie z włókna węglowego klasy przemysłowej. Dla tych, którzy chcieliby mieć trochę więcej mocy, Superstrata E to wersja eBike. Dzięki elektrycznemu wspomaganiu napędu, przeniesie on Twój rower na zupełnie nowy poziom. A jeśli mieszkasz w tętniącym życiem mieście, Superstrata E jest świetną alternatywą dla transportu publicznego.

Spodoba ci się niestandardowa rama

Kolejnym problemem w przypadku tradycyjnych rowerów jest ich rozmiar. Często są one one zbyt duże lub zbyt małe, aby dopasować je do wyjątkowych proporcji ciała. Dlatego też ten rowerów z włókna węglowego jest tworzony indywidualnie na podstawie 18 precyzyjnych pomiarów, które obiecują spersonalizowane dopasowanie dla rowerzystów od 4'7″ do 7'4″ (lub od 1m40 do 2m20+ w metryce). Jest to ulga dla rowerzystów o małej lub wysokiej stronie. Dzięki Superstrata Unibody, teraz jest wreszcie rowerzystą dla każdego rozmiaru. Dodatkowo, rowery te można modyfikować w ponad 500.000 kombinacji. Dzięki temu, oprócz rozmiaru, będziesz mógł wybierać takie rzeczy jak kolory i komponenty.

Rower, który można poddać recyklingowi

Czujesz się trochę winny, kiedy myślisz o tym, gdzie prawdopodobnie są teraz wszystkie twoje poprzednie rowery? Możesz pocałować te niewygodne uczucia na pożegnanie, kiedy dostaniesz ten rower z włókna węglowego. Rowery Superstrata Unibody są w 100% nadające się do recyklingu, co oznacza, że każda część roweru może być użyta do stworzenia czegoś innego, gdy już z nią skończysz. Będziesz również zadowolony, że te rowery są całkowicie wolne od rdzy.

Ponieważ jestem na rynku nowego roweru, rozważam ten rower z włókna węglowego. Jest wytrzymały, można go dostosować do swojego i lekki. Wyobrażasz sobie rower, który jest lżejszy od dwóch butelek wody? Nigdy nie sądziłem, że jest to możliwe, ale to jest technologia dla ciebie. A fakt, że ten gadżet jest zarówno na tyle lekki, że jest wygodny w użytkowaniu w mieście, jak i wystarczająco wytrzymały do jazdy po szlakach to kolejny świetny bonus. Dodaj do opcji dla wersji tradycyjnej lub eBike'a i masz wszystkie opcje, aby stworzyć idealny rower dla siebie.