Według firmy zajmującej się analizą rynku, Sensor Tower, gracze mobilni wydali w ubiegłym roku miliardy dolarów na całym świecie. Dane z badań pokazują, że globalne wydatki konsumentów (na gry) na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS w 2019 roku wyniosły aż 61,7 mld dolarów. Jest to wzrost o 12,8% w stosunku do 57,4 mld dolarów w 2018 roku.

Globalne wydatki konsumpcyjne na gry mobilne w wysokości 61,7 mld dolarów stanowią 74% całkowitych wydatków branży gier komputerowych w 2019 roku. Ponieważ gry mobilne stanowią największą część branży gier hazardowych, jest to dobra wiadomość dla całej branży gier. Ogółem gry stanowią 68% łącznych przychodów z iOS i 84% przychodów z Androida.

W 2019 r. urządzenia z systemem Android i iOS pobrały również dużą liczbę gier. Najwyższe instalacje gier trafiły 42,1 miliarda razy. Stanowi to wzrost o 9,9% w stosunku do roku 2018.

Wśród nich na Google Play Store przypada 78% wszystkich pobranych gier. "Jedz kurczaka" i "Garena Free Fire" to najpopularniejsze gry na tej platformie. Na iOS, Call of Duty jest najbardziej popularną grą pod względem przychodów. Sensor Tower wskazał również, że branża gier mobilnych jest w zdrowym stanie konkurencji. Na liście 20 najlepszych gier do pobrania w czwartym kwartale 2019 roku, żaden z wydawców gier nie może zajmować wyłącznie 3 pozycji.