Rozwój sztucznej inteligencji popularnie nazywanej "SI" trwa już od pewnego czasu. Technologia ta ma na celu wykorzystanie maszyn do zastąpienia naturalnej ludzkiej inteligencji tam, gdzie to możliwe. Gdy maszyny mają właściwą obsługę, są zazwyczaj bardzo wydajne i godne zaufania. Sztuczna Inteligencja jest używana w różnych gadżetach, w tym w kamerach. Obecnie, komercyjne miasto Seul w Korei Południowej przenosi zastosowania kamer AI na nowy poziom.

Według Koreańskiego Instytutu Badań nad Elektroniką i Telekomunikacją, do lipca tego roku w Seocho-gu w Seulu, jako pierwszy zainstaluje 3000 przewidywalnych kamer AI. Z raportu wynika, że kamery te mogą monitorować pozycję, czas pojawienia się i wzór zachowania przechodniów. Pomoże to ustalić, czy obiekt idzie normalnie, czy też podąża za kimś. Pomoże to również wnioskować o możliwości popełnienia przestępstwa i automatycznie wystawiać alarm/alarm. Technologia ta może być również skierowana na przestępców seksualnych z elektronicznymi kajdankami.

System kamer sztucznej inteligencji połączy czas i powyższe informacje, aby wnioskować o prawdopodobieństwie popełnienia przestępstwa. Jeśli przekroczy ono określone prawdopodobieństwo, system sztucznej inteligencji będzie przypominał o wysłaniu kogoś do biura regionalnego i pobliskiego posterunku policji. Ponadto, Seocho-gu, Seul i Korea Electronics and Telecommunications Research Institute planują przeanalizować 20.000 dokumentów sądowych i nagrań wideo o przestępstwach. Pomoże to systemowi nauczyć oprogramowanie sztucznej inteligencji wspólnych wzorców przestępczych.