Więcej pikseli nie zawsze oznacza lepsze obrazy. Jednak im więcej pikseli, tym większe szanse na dobry obraz z dużą ilością szczegółów. Branża smartfonów szybko się rozwija i w sektorze kamer, najwyższy piksel, jak na razie, jest czujnik Samsung 108MP. Jednakże, większość flagowych smartfonów nadal korzystać z 48MP lub 64MP głównych czujników. Podczas gdy my wciąż staramy się zrozumieć, dlaczego potrzebujemy tak dużo pikseli, przemysł przychodzi z większą ilością pikseli. Niedawno do sieci trafił nowy, tajemniczy smartfon z czujnikiem 256MP.

Na razie nie ma żadnego raportu o rozwoju czujnika 256MP. Jednak raporty popularnego blogera Weibo (Digital chat station) twierdzą, że nowy, tajemniczy smartfon będzie korzystał z interfejsu "256MP ultraczystego trybu kamery".

Po jego początkowych roszczeń, ma teraz narażone interfejs tego telefonu 's "256MP ultra czystego aparatu tryb". Z obrazu widać, że istnieje "256MP ultra czysty aparat fotograficzny 256MP". Jednak on nie ujawnił nazwę lub model tego smartfonu. Niestety, nie ma żadnych szczegółowych informacji na temat tego tajemniczego smartfonu z aparatem 256MP. Prawdopodobnie jednak w ciągu najbliższych tygodni uzyskamy więcej informacji na temat autentyczności tego czujnika.

Sony IMX686 może zakwestionować czujnik kamery 108MP firmy Samsung w 2020 r.

Jak powiedzieliśmy wcześniej, istnieje wiele zmiennych, które przychodzą, aby stworzyć dobry obraz. Nie zawsze chodzi o rozmiar piksela. Według ostatnich doniesień, wydaje się, że Sony IMX686 60MP czujnik daje Samsung 108MP czujnik dobry bieg za swoje pieniądze. Podobnie jak ostatni czujnik Samsung 108MP wykorzystuje Quad-Bayer tablicy pikseli do tworzenia rzeczywistego obrazu 27MP, IMX686 Sony jest czujnik 60MP z Quad-Bayer tablicy i powinien produkować rzeczywiste obrazy 15MP. Ogólnie rzecz biorąc, oczekuje się, że ten czujnik będzie zapewniał pewne dość epickie poziomy zoomu.