Instagram, wcześniej dzisiaj, ogłosił globalną premierę nowej wersji "Lite" popularnej aplikacji sieci społecznościowej. Znany jako Instagram Lite, ta aplikacja jest bardzo chude w porównaniu do "pełnej" aplikacji i pozwala na bardziej płynne doświadczenie z platformy na dowolnym urządzeniu lub połączenia. To wydanie jest skierowane wyłącznie do krajów wschodzących i został po raz pierwszy wydany w Indiach z powrotem w grudniu 2020 roku.

  • Oferuje takie funkcje jak zdjęcia w Feed, Stories, Reels, Search i Messages.
  • Będzie on dostępny od dziś w 170 krajach.
  • Lekka aplikacja zajmuje tylko 2MB pamięci masowej.

W konferencji prasowej zapowiadającej uruchomienie, deweloperzy Instagrama ujawnili, że aplikacja została stworzona z uwzględnieniem wymagań i wzorców użytkowania docelowej grupy odbiorców. W większości krajów wschodzących, ludzie muszą wybierać pomiędzy zakupem danych do telefonu komórkowego a artykułami pierwszej potrzeby. Ponadto, wiele osób mieszkających w tych regionach ma ograniczony lub słaby dostęp do Internetu, a nie wspominając o urządzeniach z podstawowymi specyfikacjami.

Jak wspomniano wcześniej, Instagram Lite jest małą aplikacją, która zajmuje tylko 2MB pamięci masowej. Instagram osiągnął to dzięki wykorzystaniu własnych serwerów do przetwarzania żądań, zamiast robić to na samym smartfonie. Według Gal Zellermayer, menedżera inżynierii oprogramowania w Instagram Lite, było to możliwe dzięki znacznemu zmniejszeniu API, z usunięciem animacji i przejść, na przykład. Należy pamiętać, że ten ruch doprowadził również do zmniejszenia niektórych funkcji. Na przykład, Instagram Lite nie obsługuje filmów IGTV. Użytkownicy będą jednak mieli dostęp do Reels, historii, wiadomości i wyszukiwania.

instagram

Aplikacja zajmuje niewielką ilość miejsca w pamięci mobilnej, biorąc pod uwagę, że duża część kodu została przeniesiona na serwery Facebooka

Jednym z powodów utrzymania Reels jest ze względu na jego rosnącą popularność w Indiach, gdzie TikTok został zakazany i twórcy znaleźli realną alternatywę z Instagram Reels. Jest to również powód, aplikacja została po raz pierwszy uruchomiony w Indiach sposób przed globalnym ogłoszeniem. Tymczasem firma potwierdziła również, że ciemny motyw dla Instagram Lite jest już w fazie rozwoju i powinien przybyć w najbliższych tygodniach.

Instagram Lite jest dostępny w 170 krajach

Wśród 170 krajów przewidzianych do otrzymania nod dla Instagram Lite obejmują Bangladesz, Hong Kong, Kambodża, Mongolia, Myanmar, Wenezuela, Belize, Chile, Dominikana, Ekwador, Salwador, Urugwaj, Gwatemala, Peru, Sierra Leone, Somalia, Sudan Południowy, Uganda, Zambia i Zimbabwe i innych. Biorąc pod uwagę niską penetrację systemu iOS w krajach wschodzących, zespół Instagram Lite koncentruje się na rozwoju aplikacji tylko na platformę Android.

Więcej informacji na stronie http://smartfonupdate.pl/