Jeśli lubisz czytać książki, albo w domu, gdy jesteś relaksujący lub jeśli szukasz zabić czas podczas oczekiwania na coś, a następnie czytniki eBook może być właśnie dla Ciebie. Na podstawie ocen Aldiko Book Reader jest coraz w rynku, wydaje się, że jest to "to" app-czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy zgadzamy się z konsensusem rynku.

Funkcje i użytkowanie

Aldiko Book Reader jest czytnikiem eBooków, który umożliwia dostęp do ogromnego katalogu online, za pośrednictwem którego można pobrać niezliczoną ilość książek. Większość książek jest w języku angielskim, ale są też małe selekcje książek w innych językach.
Możesz importować eBooki w formacie ePub, aby móc je czytać w Aldiko Book Reader; działało to bardzo dobrze podczas fazy testowej.
Mimo, że jestem pod wrażeniem aplikacji jestem tylko przyznając jej trzy starty, jeśli chodzi o funkcje i wykorzystanie widząc, jak wybór książek w językach innych niż angielski jest jeszcze stosunkowo ograniczona. Że jest powiedziane, jeśli szukasz do czytania książek w języku angielskim będziesz naprawdę cieszyć się tą aplikacją.

Ekran i Kontrole

Po uruchomieniu Aldiko Book Reader up zobaczysz pop-up okno, gdzie można znaleźć kilka pomocnych wskazówek, jak najlepiej wykorzystać aplikację. Możesz dezaktywować wyskakujące okienko, gdy już je przeczytasz (możesz je również ponownie aktywować za pomocą przycisku menu).

Czytaj dalej na: https://smartfonupdate.pl/

smartfon

Wygląd ekranu głównego jest bardzo atrakcyjny: tłem jest półka z książkami, na której wyświetlane są pobrane lub zaimportowane książki. Z ekranu głównego można również uzyskać dostęp do katalogu online.
Po kliknięciu na przycisk menu znajdują się następujące opcje:
- Szukaj
- Importuj
- Wskazówki
- Udział
- O
Co daje następujące opcje:
- Aktualizacje
- Warunki i zasady
- Wesprzyj nas!
To daje link do wersji premium.
Jeśli chcesz importować książki, musisz przejść do folderu eBooks, a następnie założyć podfolder na karcie SD. Następnie możesz zapisać książki, które chcesz zaimportować, pod warunkiem, że są w formacie ePub. Kliknij Importuj, aby, no cóż, zaimportować je.
Kliknij Download Books, aby uzyskać dostęp do katalogu online. Wybór jest dość duży, i jak już wspomniałem, większość książek jest w języku angielskim. Każda z poniższych kategorii opatrzona jest krótkim objaśnieniem:


- Wolne książki z domeny publicznej
- Wolne Oryginalne Książki
- Wszystkie Ebooki Romans
- SmashWords
- Filmy
- Wielkie Księgi Świata Zachodniego
- Lektury szkolne
Książki nieanglojęzyczne można znaleźć w zakładce Free Public Domain Books/Languages/*language you are looking for*; następnie można wyszukać tytuły według następujących kryteriów:
- Ostatnio dodane
- Najpopularniejsze
- Według tematu
- Wszystkie książki
Opcja wyszukiwania jest również dostępna po kliknięciu na przycisk menu.
Po pobraniu i otwarciu książki można poruszać się po niej za pomocą palca (po uruchomieniu aplikacji na półce znajdują się dwie książki). Stuknij w prawą stronę ekranu, aby przejść do następnej strony i stuknij w lewą stronę, aby się cofnąć. Przewijanie książki odbywa się za pomocą palca. Można również regulować jasność wyświetlacza, przesuwając palec w górę lub w dół po krawędzi wyświetlacza. Hiperłącza można wybierać za pomocą trackballa.
Istnieją opcje tworzenia zakładek, przełączania między trybem dzień/noc (czarna czcionka na białym tle lub odwrotnie) oraz sprawdzania słownika (poprzez Więcej).
Kliknij przycisk Menu i Ustawienia, jeśli chcesz dokonać dalszych regulacji związanych z motywami, czcionkami, układem, nawigacją, jasnością i rzeczami związanymi z orientacją wyświetlacza.


Jeśli brzmi to tak, jakby Aldiko Book Reader był zbyt zatłoczony i dlatego mylący - nie ma potrzeby się martwić, jest wręcz przeciwnie. Tylko stałem się świadomy wszystkich opcji i funkcji, jak byłem testowania aplikacji. Jeśli chcesz po prostu pobrać książkę, będziesz musiał skorzystać tylko z ułamka możliwych ustawień. Mogą się one jednak przydać później, gdy już lepiej poznasz Aldiko Book Reader i będziesz chciał spersonalizować ustawienia według własnych preferencji.

Wniosek końcowy:
Aldiko Book Reader to naprawdę świetny czytnik eBooków, który sprawdza się zarówno na poziomie designu, jak i funkcjonalności. Czytanie książek jest dziecinnie proste, a wszystkie różne opcje ustawień pozwalają na bardzo spersonalizowane czytanie. Dlatego też, z całego serca zgadzam się z ocenami gwiezdnych rynków dla tej aplikacji.

Szybkość i stabilność

Aldiko Book Reader działa płynnie i wydajnie. Nie było żadnych problemów, awarii, itp. podczas fazy testowania.

Stosunek cena/wydajność

Aldiko Book Reader można pobrać za darmo z Marketu.