Fałszywe ładowarki są dobrze znane z tego, że zapewniają słabą wydajność i stanowią zagrożenie dla baterii telefonu, ale często nie szkodzą.

19-letnia kobieta została popędzona do szpitala University of Michigan po oparzeniach drugiego stopnia spowodowanych przez fałszywą i generyczną ładowarkę do jej telefonu iPhone.

Co się dzieje, gdy używa się fałszywej ładowarki?

Jak donosi Alexandra Thompson w Daily Mail Online, ładowarka została podłączona do gniazdka, a prąd elektryczny dotknął jej naszyjnika. Przechodził on przez cały naszyjnik i na jej skórę, pozostawiając po sobie duże ślady i oparzenia drugiego stopnia.

Jakie jest ogólne niebezpieczeństwo związane z używaniem fałszywych ładowarek?

Chociaż są to często pojedyncze przypadki, nie powstrzymuje to ich powagi, ani ryzyka, że więcej osób zostanie poszkodowanych przez te ładowarki. W artykule opublikowanym przez Daily Mail Online zauważono:

"W dwóch badaniach badano bezpieczeństwo ładowarek generycznych w porównaniu z tymi, które są produkowane przez Apple.

Jedno z nich wykazało, że spośród 64 ładowarek generycznych, 58 procent nie przeszło "testu wytrzymałości elektrycznej". Dzięki temu użytkownicy mogą dotknąć kabla lub wtyczki bez ryzyka porażenia prądem.

W drugim badaniu, tylko trzy z 400 przetestowanych ogólnych ładowarek do iPhone'a przeszły test na wytrzymałość elektryczną, wskaźnik awaryjności 99 procent".

Co zrobić, jeśli masz fałszywą ładowarkę?

Dawaj ją bezpiecznie. Koniec z ładowaniem i myśleniem, że stanie się to z kimś innym. To możesz być ty i to może być o wiele poważniejsze.

Następną rzeczą do zrobienia jest znalezienie zamiennika, który może dać ci szereg zapewnień. Nasza kolekcja ładowarek z certyfikatem MfI i Apple w Gulex doskonale nadaje się do bezpiecznego i wydajnego ładowania niezależnie od tego, gdzie jesteś.