Opracowany samodzielnie przez Huawei HiSilicon Kirin 810 jest niewątpliwie bardzo wydajnym produktem. Od momentu wprowadzenia na rynek w czerwcu 2019 roku, przez kilka miesięcy rzeczywiście zdominował on ranking średniotonowy AnTuTu, stając się jednym z najpotężniejszych procesorów w kategorii średniotonowej.

Jeśli chodzi o przyczynę tego sukcesu. Kirin 810 posiada kilka dość imponujących specyfikacji, takich jak wiodący proces 7nm, NPU o architekturze DaVinci i wykorzystanie dużych rdzeni Cortex A76. Chipset nie ma sobie równych nawet w przypadku nowszych modeli, takich jak Snapdragon 765G czy Exynos 980; jego osiągi nie pozostają w tyle. Tak więc ludzie naprawdę cieszą się na następcę Kirin 810.

Cóż, dziś chińskie źródło przekazało wiadomość, że model Huawei Kirin 820 "będzie sztandarowym procesorem bez ograniczeń kosztowych". Podano również, że Kirin 820 będzie wykorzystywał proces produkcyjny Samsunga o długości 6nm, wykorzystujący więcej warstw EUV niż proces TSMC o długości 7nm, co może zapewnić dodatkową 18% poprawę gęstości. Dzięki temu Samsung przez co najmniej pół roku będzie miał przewagę nad swoimi rywalami.

Architektonicznie Kirin 820 może zostać zmodernizowany do wersji z dużymi rdzeniami Cortex A77, podczas gdy my wciąż nie mamy jeszcze danych na temat wykorzystywanego procesora graficznego i NPU. Ponadto, Kirin 820 prawdopodobnie zintegruje pasmo bazowe 5G i będzie obsługiwać sieci 5G w dwóch trybach; jest to lepsza technologia w przeciwieństwie do obsługi 5G tylko przez NSA.

Wreszcie, źródło podało, że model Huawei Kirin 820 będzie masowo produkowany w drugim kwartale tego roku, ale nadal nie wiadomo kiedy zostanie wysłany. Mimo to, chipset powinien być wyposażony w kolejną serię Nova, a później wylądować w serii Honor 10X.