Uwielbiasz konsystencję i zdrowy smak mikrozieleni? Wyhoduj je sam, korzystając z zestawu zdrowych mikrozieleni Hamamy. Nie, nie zabijesz ich. Ten zestaw do nasion jest łatwy w użyciu i można go przystosować do każdego domu. Nawet tych ciemnych. Więc sprawdź tę tacę i zawsze miej na swoim blacie zdrowe warzywka dla dzieci.

Szalejesz za tymi chrupiącymi kiełkami, które wrzuca się na kanapkę z bajgla w okolicznym sklepie z bajglem. Ale już od jakiegoś czasu jest zamknięty. A w związku ze szczupłymi zbiorami w sklepie spożywczym w tych dniach, myślisz, że warto by było wyhodować trochę tych malutkich zielonek w kuchni. A może to są tylko zadumy twojego redaktora. W każdym razie, jeśli kochasz mikrozielenia, powinieneś sprawdzić zestaw zdrowych mikrozieleni Hamama.

Ten wygodny zestaw do uprawy kiełków zawiera plastikową (lub ceramiczną) tacę i trzy kołdry nasienne, które mogą być wysyłane do domu co miesiąc. Jako dodatek, możesz również zakupić ramkę bambusową Hamama, która pomoże Ci wkomponować cały zestaw w minimalistyczny wystrój Twojego domu. W ciągu tygodnia, po jednorazowym napełnieniu kuwety wodą, pojemnik będzie pełen bujnych mikrozieleni tak pięknych, że może nie zechcesz ich zjeść. Ale to byłoby nietrafione, ponieważ te zieleniny są niezwykle smaczne i zdrowe.

Te warzywka dziecięce są łatwym sposobem na zdobycie większej ilości składników odżywczych.

Według badań USDA cytowanych na stronie internetowej firmy, warzywa takie jak brokuły, jarmuż i kapusta są niezwykle pożywne, gdy mają około 7-10 dni. W rzeczywistości mogą one zawierać cztery do 40 razy więcej składników odżywczych, w tym przeciwutleniaczy, takich jak witamina C i E- niż ich dorosłe odpowiedniki. Microgreeny pakują antyoksydacyjny poncz, którego wszyscy chcemy więcej. Ponieważ jednak same zieleniny są delikatne i pozostają świeże przez kilka marnych dni, prawdopodobnie znajdziesz je tylko w restauracjach.

Ten ogródek kuchenny jest dość odporny na głupoty.

Ale jedzenie w restauracjach staje się drogie i, jak wcześniej zauważyłem, wiele z nich jest obecnie zamkniętych. Jeśli jednak masz zestaw zdrowych mikrozieleni Hamamy, możesz mieć te pyszne, pożywne zieleniny, kiedy tylko chcesz. Ponadto, uprawa zieleni jest łatwa. Po prostu napełnij tacę wodą, dodaj kołdrę nasienną i poczekaj tydzień na zebranie mikrozieleni. Nie martw się, jeśli masz nawyk zaniedbywania roślin. Mikrozielone rośliny potrzebują niewiele naturalnego oświetlenia. Po prostu ustaw swój zestaw w pobliżu okna lub w pomieszczeniu z oświetleniem sufitowym. Twoje kiełki będą się rozmnażać w ciągu siedmiu dni. A ponieważ musisz podlewać tylko raz, nie ma zbyt wiele do popsucia.

Istnieje szeroki wybór smaków

Pikantne kołdry nasienne mają kilka niesamowitych smaków, i będziesz chciał spróbować ich wszystkich: Słodki brokuł, Pikantna rzodkiewka Daikon, Orzeźwiająca kapusta, Super Salad Mix, Zesty Mix, Słodka trawa pszenna, Jarmuż energetyzujący, Ziemska koniczyna i Pachnący kozieradka. Co ciekawe, firma mówi, że mikrozielenia mają ten sam smak co warzywa w większej formie. Tak więc Surowe Brokuły naprawdę dodają smaku brokułom do Twojej miski ryżowej.

Nasiona są wolne od GMO.

Chętnie odkryjesz, że nasiona są wolne od GMO, więc w tych zielonych nie ma żadnych składników technicznych. Ponadto, większość opcji jest organiczna, w tym jarmuż energetyzujący, pachnący kozieradka, serdeczny brokuł, pikantna rzodkiewka Daikon, ziemska koniczyna i słodka trawa pszeniczna. Firma twierdzi, że pracuje nad przejściem na certyfikowaną linię ekologiczną, więc więcej dobrych rzeczy jest w drodze.

Pyszne dania do gotowania

Co można zrobić z mikrozielenią? Cóż, ta kanapka z wegetariańskim bajglem, na początek. Ale można też wrzucić garść do koktajlu lub posypać nim miskę z ryżem lub danie z makaronem. Możliwości są nieograniczone. Niech twoja kreatywność będzie twoją muzą.

Ogród, który praktycznie dba o siebie

Kolejna wspaniała rzecz w tym zdrowym zestawie mikrozieleni? Możesz otrzymać trzy kołdry nasienne wysyłane do Ciebie co miesiąc, automatycznie. I w każdej chwili możesz anulować lub pominąć przesyłkę poprzez e-mail. Jest to idealny ogród dla zapracowanego profesjonalisty lub rodzica, ponieważ jest to ogród wymagający niewiele wysiłku. Wystarczy raz go podlać i cieszyć się zielenią.

Całkowicie kupiłbym zestaw zdrowych mikro-zieleni Hamamy. Uwielbiam delikatną konsystencję i świeży smak mikrozieleni, a przede wszystkim wszystko to, co jest łatwe w utrzymaniu. Najlepsze ze wszystkich są te ekscytujące smaki. Nie miałam jeszcze koktajlu z Sweet Wheatgrass, ale nie mogę się doczekać, żeby go spróbować.