To irytujące, gdy podczas naprawdę dobrego biegu wytrzymałościowego słuchawki douszne nagle wysuwają się z kanału słuchowego i spadają na ziemię. W przypadku wielu prawdziwych słuchawek bezprzewodowych trudno tego uniknąć, ponieważ nie są one wystarczająco solidnie przymocowane do uszu. Słuchawki Powerbeats Pro są zupełnie inne, mają solidny mostek i gumowy pazur, który przylega do uszu. Ale jeśli cena, którą pobiera Apple, jest dla Ciebie zbyt wysoka, to powinieneś rozważyć Soundcore Spirit X2 firmy Anker, która realizuje tę koncepcję za mniej niż połowę kosztów.

Soundcore Spirit X2 projektuje i buduje jakość

Soundcore Spirit X2 są wyraźnie skierowane do fanów fitness. Dlatego też w tym momencie dozwolone jest porównanie sportowe. Gdyby okazy słuchawek były piłkarzami, to prawdopodobnie byłby to szafa, wytrzymały zawodnik defensywny, który trzyma się przeciwnika jak łopata i uszczelnia swoje pole gry wodoszczelnie.

Mówiąc obrazowo, model Soundcore również uosabia te cechy. Są to nieporęczne słuchawki douszne, które mocno przylegają do kanału słuchowego za pomocą silikonowych zaczepów bezpośrednio na głośniku i oddzielnych silikonowych skrzydełek przed nimi. Dodatkowym wsparciem jest obudowa w kształcie pręta, która mieści się przed uchem i kończy się silikonowym pazurem, który prowadzi od góry do dołu za uchem. W związku z tym, jest bardzo mało prawdopodobne, aby Soundcore Spirit X2 opuścił swoją pozycję nawet przy najbardziej intensywnym wysiłku fizycznym. Ponieważ w pudełku znajdują się dwie przystawki i skrzydełka o różnych rozmiarach, możesz idealnie dopasować je do ucha.

Niewidoczne z zewnątrz są dalsze uszczelki, które utrzymują technologię wewnątrz z dala od kurzu i wilgoci. Spirit X2 posiada certyfikat IP68. Dlatego też Soundcore Spirit X2 jest absolutnie odporny na kurz i wodę.

Dodatkowo, odporna na wilgoć nanopowłoka ma za zadanie chronić obudowę przed korozyjnym działaniem słonego potu. Soundcore nazywa ten proces "SweatGuard" i twierdzi, że skopiował go z konstrukcji łodzi podwodnych. To, czy działa, nie jest jednak testowane i zatwierdzane zgodnie z jakąkolwiek ogólną normą. Dlatego musisz mieć pewność, że Twój pot na dłuższą metę nie zaszkodzi tej technologii.

Wadą trzyczęściowej klamry oraz ochrony przed kurzem i wodą jest stosunkowo duża waga: każda słuchawka waży 11 gramów. Razem z ładowarką osiągają one masę 105 gramów. Jest to waga dwukrotnie większa od wagi większości prawdziwych słuchawek bezprzewodowych. W praktyce jednak waga ta nie wpływa na komfort użytkowania. Nawet po dłuższym okresie noszenia, technologia ta nie siedzi niewygodnie.

Obsługa i funkcje

Soundcore Spirit X2 współpracuje z Bluetooth 5.0 lub starszymi wersjami standardu bezprzewodowego i dlatego też współpracuje z popularnymi smartfonami i iPhone'ami z systemem Android. Jednak użytkownicy iPhonów muszą się obyć bez jednej z podstawowych funkcji Apple Powerbeats Pro. Nie można tak łatwo przełączać się między kilkoma źródłami odtwarzania jak w przypadku akcesoriów Apple. Apple nie udziela licencji na układ H1, co jest tego powodem, zewnętrznym producentom. Dlatego Soundcore Spirit X2 nie może być obsługiwany inaczej niż jakiekolwiek inne słuchawki Bluetooth.

Można by jednak pomyśleć, że obszerna konstrukcja słuchawek oferuje wystarczającą powierzchnię do umieszczenia pełnowymiarowego pilota na górze. Pomyliłeś się. Zamiast tego Soundcore zdecydował się na wspólne minimum kilku przycisków. Producent daje możliwość wyróżnienia się na tle pomocy przełączających innych marek, które są podatne na błędy w obsłudze.

Obsługujesz Soundcore Spirit X2 na każdej słuchawce za pomocą bujaka, który ma dwa przyciski. W zależności od tego, czy naciśniesz przycisk krótko, dwa razy, czy też od jednej do pięciu sekund, możesz aktywować różne funkcje.

Za pomocą przycisku plus na prawej słuchawce możesz zwiększyć głośność lub przełączyć się na następny utwór, a za pomocą przycisku minus na lewej słuchawce osiągniesz w każdym przypadku efekt przeciwny do zamierzonego. Dwa identyczne przyciski w kształcie trójkąta na każdej słuchawce pozwalają na przełączanie między odtwarzaniem a pauzą, odbieraniem, odrzucaniem lub zawieszaniem połączeń. Przyciski z trójkątem aktywują również podbicie basów, Kreator głosowy oraz włączanie i wyłączanie słuchawek.

Jest to przytłaczająca ilość funkcji dla bardzo niewielu przycisków. To nie jest intuicyjne. Musisz zapamiętać zadania. Poza tym klawisze są tak małe, że nawet w spokojnej chwili trudno jest podjąć ślepo właściwą decyzję. Zwłaszcza w ruchu. Nie da się zmienić funkcji. Nie ma aplikacji, która umożliwiałaby spersonalizowanie układu klawiszy zgodnie z preferencjami użytkownika.

Brakuje mi też czujników, które pozwalają Soundcore Spirit X2 wykryć, czy masz na sobie słuchawki, czy nie. Nadal grają bezsensownie, jeśli wyjmiesz je z ucha i położysz na stole. Zamiast tego musisz je wyłączyć, naciskając jeden z trójkątnych przycisków na pięć sekund lub włożyć je z powrotem do etui z ładowarką i zamknąć pokrywę. Następnie same się dezaktywują.

Soundcore Spirit X2 audio

Dźwięk jest jedną z mocnych stron Soundcore Spirit X2. W tej klasie cenowej słuchawki Soundcore oferują bardzo dobry, bardzo zrównoważony dźwięk z czystymi wysokimi tonami, szczegółowymi średnicami i głębokim basem. Jeśli chcesz, możesz nawet podbić bas za jednym naciśnięciem przycisku, ale jak na mój gust jest to zbyt wiele dobrego i nie jest to konieczne.

Spirit X2 transportuje niskie częstotliwości wystarczająco mocno, nawet w standardowej pracy. Zapewniają to przetworniki o średnicy dwunastu milimetrów, które są znacznie większe, a przez to mocniejsze niż w wielu innych słuchawkach bezprzewodowych. Ponadto, Soundcore stwierdził, że warto było wyposażyć model w oprogramowanie do poprawy jakości dźwięku, które automatycznie podnosi niskie częstotliwości w odpowiednim miejscu.

Gdyby to zależało ode mnie, Soundcore mniej śmiało interweniowałby w doświadczenia słuchowe z algorytmami wzmocnienia dźwięku. Poza podbiciem basu słyszę trochę za mocno wzmocnione wysokie tony. Daje to wyraźnie dostrojony, ale nieco nienaturalnie brzmiący wynik. Balansowanie na wąskiej grzbiecie strojenia nie jest łatwe i oddziela brzmienie firmy Anker od najlepszych w dziedzinie audio.

Fakt, że Spirit X2 z kolei nie korzysta z technologii ANC na rzecz niskiej ceny sprzedaży, uważam za dopuszczalny. Pasywne ekranowanie szumów zewnętrznych przez silikonowe przystawki zapewnia wystarczająco dużo ciszy, aby cieszyć się muzyką bez zakłóceń.

Bateria Soundcore Spirit X2

Krótka żywotność baterii jest piętą Achillesa wielu niedrogich, prawdziwie bezprzewodowych słuchawek. Nie w przypadku Soundcore Spirit X2. Z dziewięcioma godzinami grania na jednym ładowaniu baterii, Spirit X2 wytrzymuje długi czas. I to nie tylko w zakresie cenowym, ale również w porównaniu z droższymi urządzeniami. W walizce do ładowania jest jeszcze więcej mocy na 27 godzin odtwarzania. Tak więc producent bardzo rozsądnie wykorzystał przestrzeń nieporęcznych słuchawek i futerału do ładowania.